BREAKING NEWS

Lombardia merr frymë,  bie numri i të vdekurve me 77 më pak dhe numri i infeksioneve 107 më pak

Lombardia merr frymë,  bie numri i të vdekurve me 77 më pak
x

Sport

Koronavirusi ‘mbërthen’ Italinë, Igli Tare tregon si është situata: Të gjithë kishim frikë dhe panik, por...

Koronavirusi ‘mbërthen’ Italinë, Igli Tare tregon si

Drejtori Sportiv i Lazios, Igli Tare foli në Open rreth situatës së kampionati Italian. Në veri të Italisë siç duket futbolli do të jetë me dyer të mbyllura. Ndërsa në jug ka ende një shpresë të vogël që ndeshjet mund të luhen me tifozë- tha Igli Tare.

Ish-futbollisti i kombëtares shqiptare foli edhe për eksperiencën në Genoa. ‘Në Genoa nuk ishte një eksperiencë e bukur mund të them. Të gjithë kishim frikë dhe panik. Por situata kaloi. Në Romë nuk ka asnjë rast. Dyshohej vetëm për një djalë që pas testimeve rezultoi negative’- tha Igli Tare.