BREAKING NEWS

E veshur sportive dhe duke shijuar tingujt e çiftelisë, ambasadorja Yuri Kim shfaqet si kurrë më parë (Pamjet)

E veshur sportive dhe duke shijuar tingujt e çiftelisë, ambasadorja
x

Sport

Koronavirusi nuk pyet/ Infektohet me COVID-19 emri i madh i futbollit që ka lënë gjurmë të thella ndër vite

Koronavirusi nuk pyet/ Infektohet me COVID-19 emri i madh i futbollit që ka

Carlos Bilardo, trajneri argjentinas që ka dalë edhe kampion bote me kombëtaren e vendit të tij në vitin 1986, ka kryer testin për COVID-19 dhe raportohet se ka dalë pozitiv, sikurse shkruan Reuters, që i referohet një burimi pranë familjes së trajnerit të famshëm.

“Ata i kryen një test dhe doli pozitiv, edhe pse nuk ka treguar simptoma dhe është mirë”, thotë burimi, ndërkohë që Bilardo aktualisht jeton në një azil pleqsh dhe ish-klubi i tij, Estudiantes, e ka mbështetur me një deklaratë në Twitter.

Bilardo, ishte trajner i kombëtares së Argjentinës për 7 vite, në periudhën 1983-1990, duke e drejtuar kështu në dy kampionate botërore kombëtaren e tij. Ai kishte nën urdhra një legjendë si Diego Armando Maradona, ndërkohë që edhe vetë si lojtar ka fituar goxha, duke marrë tre herë Copa Libertadores.