BREAKING NEWS

Epidemiologu rrëzon Spitalin Amerikan: OBSH ka licencuar vetëm ISHP për analizat e COVID-19, privati nuk mund të kryejë teste

Epidemiologu rrëzon Spitalin Amerikan: OBSH ka licencuar vetëm ISHP
x

Sport

Koronavirusi prek dhe sportin, Spanja del me një vendim për Champions, katër tifozë të Valecias në karantinë

Koronavirusi prek dhe sportin, Spanja del me një vendim për Champions,

Ndërsa Seria A përgatitet për të përballuar emergjencën koronavirus duke luajtur me dyer të mbyllura, nga Spanja vjen një deklaratë që shton alarmin për Champions League.

“Sinqerisht, nuk e dimë nëse lojtarët e Atalantës mund të vijnë në Valencia. Bergamo është në Lombardi”, -shpjegoi zëvendësdrejtoresha e Epidemiologjisë.

Ndërkohë, katër tifozë spanjollë që ishin të pranishëm në transfertën e 19 shkurtit Atalanta-Valencia, në “San Siro”, që përfundoi 4-1, janë futur në karantinë, pasi shfaqën simptoma të koronavirusit. Sipas mjekëve, situata është ende në fazë vlerësimi dhe priten testet epidemiologjike.