Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kosova e para në botë, Brazili dhe Anglia ngelin pas

Postuar: 26/03/2019 - 10:44

Përfaqësuesja e Kosovës u ndal në barazim 1-1 ndaj Bullgarisë, në një ndeshje ku “Dardanët” patën të gjitha shanset për ta fituar, duke parë lojën dhe rastet që lojtarët e trajnerit Challandes krijuan.

Gjithsesi Kosova ia doli të qëndrojë e pamposhtur për ndeshjen e 12-të radhazi, duke vendosur rekord botëror sa i takon ndeshjeve radhazi që nuk ka pësuar humbje.
 
Skuadra me lojtarë të rinj, por me talent të madh ia ka dalë të jetë e pamposhtur që nga nëntori i vitit 2017.
 
Më pas vijoi me Ligën e Kombeve përgjatë vitit 2018 dhe së fundi me dy barazimet ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë, ndeshje të cilat mund t’i kishin fituar.
 
Ndeshje të pamposhtur:
 
Kosova – 12
 
Afrika e Jugut – 11
 
Mali – 9
 
Kolumbi, Bregu i Fildishtë, Portugali dhe Serbi – 8
 
Brazil, Angli, Marok, Nigeri dhe Katar – 7

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/06/2019 - 16:50

 Sezoni që sapo u mbyll ishte një nga më të mirët për sulmuesin polak, Kristof Piatek.

Postuar: 25/06/2019 - 07:19

Në kulmin e merkatos së verës, klubi i Njukasëll Junajtid humbet trajnerin dhe nuk bëhet fjalë pë

Postuar: 25/06/2019 - 07:17

Kualifikimi dhe prania në finalet e Kampionatit Europian të Francës në vitin 2016 ishte kulminaci

Postuar: 25/06/2019 - 07:15

Futbolli shqiptar po përjeton një moment transformues si në kampionatin kombëtar, ashtu dhe në ni

Postuar: 24/06/2019 - 18:39

 Neymar është gati të bëjë gjithçka për t’u kthyer edhe një herë të Barcelona.

Postuar: 23/06/2019 - 23:18

Futbollisti i Kombëtares, Elseid Hysaj duket se do të jetë emri më i lakuar i kësaj vere, kjo edh

Postuar: 23/06/2019 - 12:11

 Kristiano Ronaldo kur është me pushime nuk është një klient i zakonshëm.