Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kosova humb shansin për kualifikim direkt, Çekia i zbeh shpresat (GOLAT)

Postuar: 14/11/2019 - 22:52

Këtë të enjte pritëm një fitore të madhe nga Kosova, e cila iu afrua më shumë se kurrë kualifikimit historik në Kampionatin Europian, por nuk ishte e shkruar të ndodhte. Të paktën, jo sonte.

Me mungesën e sulmuesit kryesor Muriqi, Dardanët nuk ia dolën të mposhtnin Republikën Çeke, duke humbur 2-1. Vëllezërit nga Kosova, me një përfaqësuese fantastike dhe premtuese, që na ngre zemrat peshë sa herë prek topin, ndoshta u motivuan edhe më shumë nga disa provokime në stadium, por në fund nuk morën 3 pikët.

Goli i Nuhiut në të 50′ na dha shpresë se Kosova do të bënte një fitore spektakolare, gjë do e afronte pranë Kampionatit Europian, por jo. Në të 71′ shënoi Kral dhe në të 79′ Celutska.

Kjo ishte një përmbysje që na lë duarthatë në këto momente, sepse sytë i kishim edhe te Shqipëria, edhe te Kosova. Të paktën jemi me fat që po shijojmë një brez që na bën të ëndërrojmë. Rashica me shokë janë yje.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/12/2019 - 22:22

Presidenti i Partizanit Gazmend Demi ka komentuar fitoren e Tiranës në derbin e sotëm. “E meritonte Tirana fitoren. Nuk jam i zhgënjyer, nuk ka asgjë. Më vjen keq për tifozët. Sa të jem unë kam thënë.

Postuar: 13/12/2019 - 21:02

Ka përfunduar me rezultatin 1-2 ndeshja midis Partizanit dhe Tiranës e cila u luajt në “Air

Postuar: 13/12/2019 - 20:11

Derbi i kryeqytetit Partizani-Tirana ka nisur me një moment emocionues kur para ndeshjes në fushë

Postuar: 13/12/2019 - 20:02

Policia e Tiranës ka marrë një sërë masash për garantimin e rendit dhe mbarëvajtjen e ndeshjes Pa

Postuar: 13/12/2019 - 19:21

Tirana dhe Partizani po luajnë për herë të parë në “Air Albania”.Tirana ka shënuar në

Postuar: 13/12/2019 - 19:12

Ka  filluar derbi i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës, dhe ka nisur dhe si zakonisht ja

Postuar: 13/12/2019 - 18:24

Pritej që të transferohej në "Camp Nou", por duket se diçka e tillë nuk do të ndodh kur