Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kosova merr lajmin e keq para ndeshjes me Çekinë dhe Anglinë

Postuar: 12/11/2019 - 20:41

Një lajm i keq ka ardhur për Kosovë para dy sfidave të rendësishme ndaj Republikës çeke dhe Anglisë, të vlefshme për kualifikueset e Europianit 2020.

Sulmuesi kryesor i Kosovës do të mungojë në këto 2 sfida vendimtare.Sulmuesi i Fenerbahce u dëmtua në një ndeshje të kampionatit turk dhe ditën e djeshme zhvilloi stërvitje të diferencuar.

Kosova pozicionohet në vendin e tretë me një pikë më pak se Republika çeke, për këtë arsye në sfidën e të enjtes do kërkojë me çdo kusht fitoren, për të tentuar kualifikimin në ndeshjen ndaj Anglisë të dielën të dielën e 17 nëntorit.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 06/12/2019 - 07:19

Kur vlerësimet vijnë nga Lionel Mes, atëherë duhesh marrë seriozisht dhe Sadio Mane, sulmuesi afrikan i Liverpulit e ka këtë fat dhe mund të ndihet krenar.

Postuar: 06/12/2019 - 07:17

Trajneri i Kombëtares kuqezi, Edi Reja, duket i kënaqur nga ecuria e lojtarëve të tij me skuadrat

Postuar: 06/12/2019 - 07:16

Lojtarët e Tiranës, sikurse të gjithë futbollistët që janë ndodhur në zonën e influencës së tërme

Postuar: 05/12/2019 - 18:43

Sipas mediave zvicerane, sulmuesi i Liverpullit dhe i Zvicrës, Xherdan Shaqiri i ka mbjellë flo

Postuar: 05/12/2019 - 12:06

Racizmi është një nga problemet më të mëdha që ka futbolli në Itali dhe debatet kanë qenë të shum

Postuar: 05/12/2019 - 07:24

Trajneri Karlo Ançeloti po kalon momente të vështira tek Napoli, megjithëse dje presidenti Aureli

Postuar: 05/12/2019 - 07:23

Lojtarët e përfaqësueses kuqezi po kalojnë momente të mira me ekipet e tyre në kampionatet e ndry