BREAKING NEWS

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berishës pas akuzave të rënda që bëri nga Fieri: Kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë!

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet
x
BREAKING NEWS

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat e rënda dhe plas paralajmërimin ‘bombë’ për politikanët shqiptarë: Janë kapur në krimin e...

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi
x
BREAKING NEWS

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet korruptive të Sali Berishës, zbardhen informacionet nga takimet

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe funksionarësh në nivele të larta, në listë edhe Berisha

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe
x

Sport

Kosova “shtang” Greqinë në sekondat e fundit të sfidës, arrijnë të marrin një pikë

Kosova “shtang” Greqinë në sekondat e fundit të

Është mbyllur në barazim 1-1, sfida mes Kosovës dhe Greqisë e vlefshme për kualifikueset e Botërorit. Grekët kaluan të parët në avantazh me anë të Duvikas në fundin e pjesës së parë, ndërkohë që Vedat Muriqi shpëtoi dardanët me golin e realizuar në minutën e fundit të ndeshjes.

Sulmuesi i Lacios, u tregua i saktë me kokë brenda zonës, duke i dhuruar 1 pikë të artë skuadrës së Shaland. Ky takim ishte i vlefshëm për grupin B ku bëjnë pjesë edhe Spanja, Suedia dhe Gjeorgjia. Me këtë barazim Kosova u ngjit në kuotën e 4 pikëve, duke mbajtur përkohësisht vendin e tretë.

FT: KOSOVË-GREQI 1-1

Muriqi 90+3′ / Duvikas 45+1