BREAKING NEWS

Dy shkencëtarë dhe një gjyqtar padisin Conten për masat skandaloze me pasojë vdekjen e 35 mijë italianëve nga Covid

Dy shkencëtarë dhe një gjyqtar padisin Conten për masat
x

Sport

Kosovë-Angli, zbulohen formacionet zyrtare

Kosovë-Angli, zbulohen formacionet zyrtare

Kosova do të luajë sonte në shtëpi kundër Anglinë në një ndeshje ku dardanët kërkojnë 3 pikët e hakmarrjes.

Të dy ekipet hidhen në fushë me formacionet më të mira.Kosova luan me formacionin 4-3-3 ku në sulm ndryshimi i vetëm do të jetë ai mes Nuhiut i cili zëvendëson Muriqin e dëmtuar.

Nga ana tjetër Anglia futet në fushë me formacionin 4-4-1-1 ku me vendosjen lehtësisht kthehet në 4-3-3.