Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kosovë-Angli, zbulohen formacionet zyrtare

Postuar: 17/11/2019 - 18:25

Kosova do të luajë sonte në shtëpi kundër Anglinë në një ndeshje ku dardanët kërkojnë 3 pikët e hakmarrjes.

Të dy ekipet hidhen në fushë me formacionet më të mira.Kosova luan me formacionin 4-3-3 ku në sulm ndryshimi i vetëm do të jetë ai mes Nuhiut i cili zëvendëson Muriqin e dëmtuar.

Nga ana tjetër Anglia futet në fushë me formacionin 4-4-1-1 ku me vendosjen lehtësisht kthehet në 4-3-3.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2019 - 07:22

Ai fitoi Ligën e Kampioneve sezonin e kaluar dhe ishte tekniku më i mirë i zgjedhur nga FIFA dhe nga “France Football”.

Postuar: 14/12/2019 - 07:21

Sulmuesi Armando Sadiku po kalon një moment të mirë në kampionatin spanjoll, konkretisht me Malag

Postuar: 14/12/2019 - 07:20

Në prani të afro 20 mijë vetëve, dueli i mbrëmshëm derbi midis Partizanit e Tiranës mori trajtën

Postuar: 13/12/2019 - 23:38

Pas triumfit të Boris Johnson, Britania po afrohet akoma dhe më shumë me Brexit.

Postuar: 13/12/2019 - 23:26

19 mijë e 31 tifozë sot ndoqën derbin e kryeqytetit nga shkallët e “Air Albania Stadium&rdq

Postuar: 13/12/2019 - 22:22

Presidenti i Partizanit Gazmend Demi ka komentuar fitoren e Tiranës në derbin e sotëm.

Postuar: 13/12/2019 - 21:02

Ka përfunduar me rezultatin 1-2 ndeshja midis Partizanit dhe Tiranës e cila u luajt në “Air