Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kosovë-Mal i Zi/ Mediat kosovare japin alarmin: Do ketë edhe serbë

Postuar: 14/10/2019 - 19:38

Kosova do të luajë në “Fadil Vokrri” ndaj Malit të Zi, në ndeshjen shumë të rëndësishme për eliminatoret e Euro 2020. Vetëm fitorja i mban “Dardanët” në lojë.

Megjithatë në stadium nuk do të ketë vetëm tifozë nga këto dy shtete, pasi sipas mediave kosovare të pranishëm në stadium do të ketë edhe tifozë serbë, të cilët sigurisht do të qëndrojnë në sektorin e miqve.

Për të shmangur problemet gjatë ndeshjes, Federata e Futbollit të Kosovës ka marrë masa të larta sigurie, për të siguruar mbarëvajtjen e ndeshjes.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 23:33

Shqipëria zhgënjen ndaj Andorrës duke barazuar me rezultatin 2-2, në ndeshjen e zhvilluar sonte në mbrëmje në “Elbasan Arena”.

Postuar: 14/11/2019 - 22:52

Këtë të enjte pritëm një fitore të madhe nga Kosova, e cila iu afrua më shumë se kurrë kualifikim

Postuar: 14/11/2019 - 22:34

Stadiumi i ri kombëtar në zemër të Tiranës do të quhet Air Albania, por tashmë ka ardhur edhe zyr

Postuar: 14/11/2019 - 22:17

Ndonëse Shqipëria po humbiste 1-2 me Andorrës, në stadium kanë shpërthyer tifozët në gëzim të mad

Postuar: 14/11/2019 - 22:08

Atdhe Nuhiu ka kaluar Kosovën në avantazh sapo ka nisur pjesa e dytë e ndeshjes kundër Çekisë.

Postuar: 14/11/2019 - 22:03

Rei Manaj ka barazuar rezultatin në 2-2 në minutën e 55.

Postuar: 14/11/2019 - 21:13

Andorra ka barazuar rezultatin kundër Shqipërisë në “Elbasan Arena” në minutën e 18