Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Kris ti bën ndryshimin’, Ronaldo rrëfen raportin me Zidan: Ishte gjithmonë i hapur me mua!

Postuar: 12/08/2019 - 17:40

Kristiano Ronaldo u transferua para një viti tek Juventusi, me bardhezinjtë që shpresojnë se me të në skuadër, do arrijnë të fitojnë Ligën e Kampionëve.

Sulmuesi portugez është ndalur në një intervistë, të flasë për ish-trajnerin e tij, Zinedin Zidan, teksa shprehet: ”Një lojtar duhet të ndihet pjesë e rëndësishme e një grupi, dhe kur isha tek Reali, Zidan më bëri të ndihem i veçantë. Ai nuk e ndryshoi mënyrën se si unë luaja, atë që unë mbeta gjithmonë i njëjti lojtar, dhe padyshim që ai më ndihmoi shumë mua. Ishte një person, të cilin unë e respektoja shumë, kur u bë trajneri im unë e njoha atë më mirë, dhe u bëra më shumë tifoz i tij, për mënyrën se si ai ishte dhe fliste, mënyrën se si menaxhonte ekipin, dhe se si më trajtonte mua. Ai më thoshte: ‘Kris ti bën ndryshimin’. E dinte se cilët lojtarë mund të bënin ndryshimin. Ishte gjithmonë i hapur me mua. Kjo është arsyeja pse miqësia me të, do të jetë gjithmonë në zemrën time.”, u shpreh 34-vjeçari.Zidan-Ronaldo

Kujtojmë se Ronaldo luajti për 9 sezone me Real Madridin, dhe në 438 ndeshje të zhvilluara për madrilenët, arriti të shënojë plot 450 gola.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 07:49

Barcelona pa Lionel Mesin nuk mund të quhet skuadër e kompletuar. Por ndryshe nga Argjentina që edhe me Mesin nuk po ia del të bëjë gjërat e duhura në fushën e lojës, Barcelona me Mesin në fushë bën mrekullira.

Postuar: 23/08/2019 - 07:47

Trajneri Shpëtim Duro është gati për të përballuar sfidat e sezonit të ri.

Postuar: 23/08/2019 - 07:45

Lojtarët kuqezinj në Europë po përpiqen të krijojnë profilin e tyre të suksesit, të bazuar në kua

Postuar: 22/08/2019 - 18:41

Bota e sportit është tronditur ditën e sotme teksa ka marrë lajmin se 25-vjeçarja Margarita Plavu

Postuar: 22/08/2019 - 11:44

Cristiano Ronaldo ka pranuar se të dy; ai dhe Lionel Messi, kanë përfituar nga rivaliteti i tyre

Postuar: 22/08/2019 - 07:27

Në një intervistë për mediat portugeze, ku zbuloi edhe oborrin e shtëpisë së tij luksoze nga e ci

Postuar: 22/08/2019 - 07:26

Kukësi u bë shënjestër e kritikave sezonin e kaluar kur e spostoi ndeshjen me Partizanin nga Kamz