BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrest me burg për ish- kryetarin e Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako

SPAK lëshon urdhër arrest me burg për ish- kryetarin e
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arreste për ish-zyrtarë të Bashkisë së Durrësit, zbardhen detajet e para

SPAK lëshon urdhër arreste për ish-zyrtarë të
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? KAS rinumërim 29 nga 40 kuti në këtë bashki

Çfarë ndodhi? KAS rinumërim 29 nga 40 kuti në
x
BREAKING NEWS

Deputetët kundër Kolegjit të Kryetarëve, Kryesia e PD bën lëvizjen e minutës së fundit, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Deputetët kundër Kolegjit të Kryetarëve, Kryesia e PD
x
BREAKING NEWS

A do të ketë reshje shiu? Zbuloni parashikimin e motit për ditën e nesërme, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat (Tabela)

A do të ketë reshje shiu? Zbuloni parashikimin e motit për
x
BREAKING NEWS

“Edhe ju thoni, pse po shkon euro gropë?!”, Artan Hoxha publikon videon që nuk duhet humbur

“Edhe ju thoni, pse po shkon euro gropë?!”, Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

Fletë-arresti për Vangjush Dakon nga SPAK, Artan Hoxha zbardh si u bllokua në minutat e fundit dhe kush ishte personi që ndaloi prangosjen e ish-kryebashkiakut

Fletë-arresti për Vangjush Dakon nga SPAK, Artan Hoxha zbardh si u
x
BREAKING NEWS

Dalja nga burgu e Saimir Tahirit alarmon SHBA për dështimin e reformës, pritet një rikthim në qeli pas vendimit të Gjykatës së Lartë, flasin ekspertët: Ja sa vite rrezikon të dënohet ish-ministri

Dalja nga burgu e Saimir Tahirit alarmon SHBA për dështimin e
x

Sport

“Kristiano ka firmosur”, zbulohet biseda mes drejtuesve të Juventusit që fundos bardhezinjtë në gjyqin për mashtrimin me rrogat

“Kristiano ka firmosur”, zbulohet biseda mes drejtuesve të

Çështja e plusvalencave nuk është shqetësimi i vetëm i Juventusit, pasi aty, rregullorja është ende e paqartë, ndonëse për momentin i ka hequr 15 pikë në renditjen e Serisë A. Klubi bardhezi është më i shqetësuar për të ashtuquajturën “manovra e rrogave”, ku nëpërmjet akordeve me lojtarë, ka deklaruar sikur kishin falur rroga, por në fakt ua kthente në mënyra të tjera. Kështu, nuk i llogariste në bilance për të fshehur deficitet dhe për të qenë në linjë me rregulloret e Serisë A dhe UEFA-s.

Të hënën është seanca e parë dëgjimore rreth kësaj teme por ndërkohë në Itali janë mësuar se cilat janë disa nga aktet qe Prokuroria e Torinos vlerëson si të rëndësishme. Një vëmendje e veçantë është për të ashtuquajturën “karta Ronaldo”, e cila vërteton se portugezit i detyrohen në mënyrë të jashtëligjshme mbi 19 milionë euro.

Një bashkëbisedim në grup në prill 2021 mes drejtuesve bardhezinj Morganti, Kerubini dhe Gabasio, flet pikërisht për portugezin. Gabasio, asokohe shefi i zyrës juridike të klubit, shkruante “I pari i gatshëm për të firmosur është Kristiano”. Pak ditë më vonë, më datë 23 prill, sekretari sportiv Morganti shkruante dy mesazhe në grup. I pari, në orën 13:42, lexon “Kristano ka firmosur”. Një minutë më vonë, shkruan edhe “ka një kopje të të gjithë dokumenteve”. Pak minuta më vonë, Kerubini përgjigjet “Mirë”.

Një bashkëbisedim i cili sipas Prokurorisë tregon se Juventusi kishte gjetur akordin me portugezin, edhe pse ky i fundit pretendon se nuk ka firmosur asgjë për faljen e rrogave që do t’i ktheheshin më vonë, ndaj vijon të kërkojë rreth 19 milionë euro që nuk i janë dhënë nga bardhezinjtë. Dokumenti i Juventusit është gjetur por nuk ishte me firmën e futbollistit. Mendohet se ai ka firmosur vetëm modulet sa i përket heqjes dorë nga 4 rrogat mujore që do i paguheshin më vonë, sipas akordit verbal mes palëve.