Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kroacia turpërohet kundër Spanjës

Postuar: 11/09/2018 - 23:57

Nënkampionët e botës kanë zbritur me këmbë në tokë mbrëmjen e sotme pas humbjes me rezultatin e thellë 6-0 kundër Spanjës.

Kroacia u tregua totalisht e pafuqishme ndaj “la roja” e cila dominoi plotësisht ndeshjen duke shënuar plot 6 herë me anë të Saul, Asensio, Rodrigo, Ramos, Isco, dhe një autogoli të portierit të “dalmatëve” Kaliniç.

Nga ana tjetër në ndeshjet e tjera Greqia u mund me rezultatin 2-1 nga Hungaria, ndërkohë që pas humbjes së thellë me Zvicrën, Islanda zhgënjeu sërish, këtë rradhë me Belgjikën me të cilën u mundën 3-0.

Më poshtë keni dhe të gjitha rezultatet e takimeve të sotme në Nations League:

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/04/2019 - 14:49

Trajneri i kombëtares për femra të Ekuadorit duket se është në telashe. Luis Peskarolo u shkarkua nga federata sepse u denoncua nga një futbollistë e tij se e kishte ngacmuar seksualisht.

Postuar: 23/04/2019 - 13:45

Emri që po lakohet më shumë momentalisht nga mediat italiane është aji i Mauro Icardi-t, futbolli

Postuar: 23/04/2019 - 07:31

Realki i Madridit humbi këtë edicion çdo lloj shkëlqimi nga vitet e fundit, kiu ai mori “zv

Postuar: 23/04/2019 - 07:30

Thomas Strakosha po shndërrohet në një lider të madh të skuadrës së Lacios, pasi në duelet e këti

Postuar: 23/04/2019 - 07:28

Kampionati po shkon drejt fundit dhe ekipet po përpiqen të marrin maksimumin nga duelet e mbetura

Postuar: 23/04/2019 - 07:26

Marcelo, Toni Kroos, Casemiro dhe Karim Benzema zhvilluan njëndeshje të madhe përballë Atletiko B

Postuar: 22/04/2019 - 19:54

Pas dështimit në Champions League dhe triumfit në kampionat, Juventus po mendon që tani për merka