Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kroos kritikon Ozil për dorëheqjen nga kombëtarja: Foli budallallëqe!

Postuar: 16/08/2018 - 12:46

Toni Kroos ka kritikuar Mesut Ozilin në një intervistë për “Bild”, pasi turko-gjermani akuzoi Federatën Gjermane të Futbollit (DFB) për racizëm.

“Mënyra se si e dha dorëheqjen nuk ishte ajo e duhura. Deklaratat për gjëra që nuk ishte të nevojshme t’i referohej u kthyen në budallallëqe. Mendoj se ai e di mirë që nuk ka racizëm brenda kombëtares dhe brenda DFB-së. Përkundrazi, gjithmonë e kemi mbështetur diversitetin dhe integrimin. Ozil ishte shembull i kësaj”, u shpreh mesfushori i Real Madrid.
 
Kroos theksoi se e ardhmja e tij në kombëtaren gjermane do të jetë e sigurtë, të paktën deri në Evropianin e vitit 2020.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2018 - 16:17

UEFA ka publikuar formacionin më të mirë pas ndeshjeve të para në Ligën e Kampionëve.

Në skuadrën e zgjedhur nga instituciani më i lartë i futbollit europian dominon Juventusi me katër futbollistë.

Postuar: 20/09/2018 - 15:47

Fjala gjimnastikë vjen nga gymnos që do të thotë zhveshur, pra stërvitje lakuriq.

Postuar: 20/09/2018 - 15:15

Mbrëmjen e djeshme, ekipi i Juventusit luajti përballjen e parë në Ligën e Kampionëve ndaj Valenc

Postuar: 20/09/2018 - 09:50

Kristiano Ronaldo e nisi me karton të kuq aventurën e tij në Champions League këtë edicion.

Postuar: 20/09/2018 - 09:46

Në Gjirokastër ka zhvillime dhe klubi i futbollit të këtij qyteti më në fund mori dje masa të for

Postuar: 20/09/2018 - 09:43

Federata Shqiptare e Futbollit ka shkaktuar një skandal ditën e djeshme.

Postuar: 19/09/2018 - 23:42

 Një surprizë ka qenë mbrëmjen e sotme fitorja e Lyon kundër Manchester Cityt  në shtëp