BREAKING NEWS

Dy shkencëtarë dhe një gjyqtar padisin Conten për masat skandaloze me pasojë vdekjen e 35 mijë italianëve nga Covid

Dy shkencëtarë dhe një gjyqtar padisin Conten për masat
x

Sport

Ku do luhet ndeshja Shqipëri- Francë? UEFA jep vendimin zyrtar

Ku do luhet ndeshja Shqipëri- Francë? UEFA jep vendimin zyrtar

UEFA ka bërë  zyrtare edhe vendin ku do të luhet ndeshja e 17 nëntorit, mes Shqipërisë dhe Francës.

Në faqen zyrtare, UEFA ka shënuar emrin e “Arenës Kombëtare”, si stadiumin që do të presë takimin, duke zyrtarizuar kështu axhendën, me ndeshjen që do nisë në orën 20:45.

Tifozët shqiptarë do të kenë mundësinë t’i shohin kampionët e botës në impiantin 22 mijë vendësh, i cili do të inaugurohet zyrtarisht më 17 nëntor në sfidën Shqipëri-Francë.