BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Sport

“Ku ka zë s’është pa gjë", Formula 1 blen Moto GP me shifrën e ‘çmendur’

“Ku ka zë s’është pa gjë", Formula 1 blen

Pronarët e Formula 1, Liberty Media synon të finalizojë blerjen e Kampionatit Botëror MotoGP për një shifër prej rreth 4 miliardë eurosh, bën me dije Financial Time.

Marrëveshja mund të shpallet në ditët në vijim, përpara raundit të tretë të sezonit të ri të MotoGP në Çmimin e Madh të Amerikës e cila zhvillohet nga 12-14 prill.

Pronari i Liberty, i cili kryesohet nga miliarderi i telekomunikacioneve dhe argëtimit John Malone, është gati të dakordësohet me marrjen e Dorna Sports pasi pa një ofertë rivale nga grupi sportiv me në krye Katar Sports Invetments që ka në pronësi PSG-në dhe kryesohet nga Fondi i Investimeve Arabe.

Nëse operacioni do të kalonte, Liberty Media do të krijonte një lloj monopoli mbi format më të pasura dhe më prestigjioze të motorsportit botëror, me misionin për të arritur suksesin e arritur tashmë në Formula 1.

Njëra, duke përsëritur formën e saj, e përshtatur natyrshëm me specifikat e vetë MotoGP. Një skenar shumë kompleks dhe i larmishëm, i cili përfshin gjithashtu edhe kategoritë Moto2 dhe Moto3.