Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kualifikimi në Euro 2020, Kosova mund të përballet me Serbinë. Ja sqarimi i UEFA-s

Postuar: 17/10/2019 - 21:00

Një pyetje lind natyrshëm, a mund të përballet Kosova me Serbinë në Europian, në rast se këto 2 ekipe arrijnë të kualifikohen në Europianin e  2020?

Media kosovare “Indeksonline” ka kontaktuar zyrën për  media të UEFA-së për të sqaruar situatën nëse Kosova  mund të luaj kundër Serbisë dhe Bosnjës në Europian, teksa përgjigjja ka qenë e qartë, se “Dardanët” mund të përballen më këta 2 kundërshtarë, në ndeshjet me eliminim direkt.

“Kosova nuk mund të luajë me Serbinë vetëm në fazën e grupeve. Më pas, nëse e kalojnë këtë fazë ata mund të përballen. Përveç Serbisë, Kosova nuk mund të luajë në grupe me Bosnje-Hercegovinën”, ishte sqarimi i UEFA-s.

Kosova është një hap larg kualifikimit historik në Europianin që do të zhvillohet në 2020. Dardanët momentalisht ndodhen në vendin e 3-të, teksa një triumf në transfertë ndaj Çekisë do t’i siguronte përfaqësueses së Shaland një biletë për në Euro 2020.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2019 - 21:12

Cristiano Ronaldo dhe partnerja e tij prej 3 vitesh Georgina Rodriguez mund të jenë martuar në fshehtësi në Marok, menjëherë pas ceremonisë “EMA” të MTV në Sevilje pak javë më parë.

Postuar: 20/11/2019 - 19:59

Derbi i Milanos në merkato për të marrë shërbimet e Granit Xhakës.Futbollisti me origjinë shqipta

Postuar: 20/11/2019 - 12:31

“Mirupafshim Edi Reja’, ky titull i të përditshmes italiane “La Gazzetta dello

Postuar: 20/11/2019 - 10:07

Ekipi i Premier League i ka befasuar të gjithë mbrëmjen e djeshme kur shkarkoi trajnerin Mauricio

Postuar: 20/11/2019 - 07:22

Ata të dy kanë hyrë në historinë e futbollit tashmë, por kanë një luftë të ashpër me njëri-tjetri

Postuar: 20/11/2019 - 07:21

Ndërsa eliminatoret u mbyllën dhe Shqipëria nuk ia doli të realizojë objektivin e saj për t&rsquo