BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x

Sport

Kualifikueset Euro 2024/ Ukrainë-Itali, publikohen formacionet zyrtare

Kualifikueset Euro 2024/ Ukrainë-Itali, publikohen formacionet zyrtare

Faza kualifikuese e Kampionatit Evropian të futbollit ka hyrë në mbrërmjen e parafundit të saj, me shumë skuadra që kërkojnë të mësojnë fatet e tyre, përkatësisht skuadrat e grupeve, C, E dhe H.

Përveç Shqipërisë, në fushë në Grupin E do të zbresin dhe Republika Çeke me Moldavinë. Çekëve i mjafton vetëm një barazim për të qenë pjesë e Europianit, teksa moldavët kërkojnë të shkruajnë historinë dhe të triumfojnë në “Andruv Stadion”.

Një tjetër duel që pritet me interes është ai i Grupit C mes Ukrainës dhe Italisë, të cilat janë të dyja me pikë të barabarta. “Të kaltërve” do t’i mjaftojë vetëm një barazim, teksa ukrainasit luajnë për të marrë një fitore në Leverkusen.

Kualifikimi luhet edhe në Ljubljana mes Sllovenisë dhe Kazakistanit, e vlefshme për Grupin H, me këtë të fundit që do kërkojë të surprizojë dhe të shkojë për herë të parë në Evropian. 

Formacionet zyrtare:

Slloveni – Kazakistan

Kualifikueset Euro 2024/ Ukrainë-Itali, publikohen formacionet zyrtare

Ukrainë – Itali

Kualifikueset Euro 2024/ Ukrainë-Itali, publikohen formacionet zyrtare

Ukrainë – Itali

Kualifikueset Euro 2024/ Ukrainë-Itali, publikohen formacionet zyrtare