Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kukësi fiton ndaj Vllaznisë

Postuar: 19/03/2018 - 16:14

Kukësi fitoi 2-0 me Vllazninë në takimin që u luajt në ‘Zeqir Ymeri’. Goli i parë u shënua në minutën e 34 nga mbrojtësi Shameti. Ndërsa i dyti në të 76-in nga Musolli.

Kukësi ruan kështu vendin e dytë në renditje madje shkëputet nga Laçi me 3 pikë. Ndërsa Vllaznia vazhdon të mbetet në vendin e 8.

Në orën 17:00 do të nisë takimi i fundit i javës së 26 mes Partizanit dhe Flamurtarit.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/04/2018 - 14:08

Deri kohët e fundit ishte e paimagjineshme që një futbollist i Serbisë të luante për përfaqësuesen e Kosovës, të njohur nga FIFA dhe UEFA. Me kalimin e kohës, gjërat kanë ndryshuar dhe ky kalim pritet të ndodhë shumë shprejt, shkuan media serbe blic.rs.

Postuar: 25/04/2018 - 11:10

Bayern Mynih-Real Madrid premton gjithmonë spektakël.

Postuar: 25/04/2018 - 11:06

Zëvendës-presidenti i komunës në Mekë, Fahd Al-Rowky, njoftoi të hënën se planifikon t’ia dhurojë futbollistit egjiptian, Mohamed Salahut, një copë tokë në Mekë, si shenj

Postuar: 25/04/2018 - 10:07

Mohamed Salah ishte protagonisti i ndeshjes Liverpool-Roma, me dy gola dhe dy asist në fitoren 5-2 të “The Reds” në takimin e parë gjysmëfinal të Champions League.

Postuar: 25/04/2018 - 10:02

Chelsea, Manchester Unitedi dhe Liverpooli janë duke e ndjekur mbrojtësin shqiptar të Napolit, Elseid Hysajn, raportojnë mediat italiane.

Postuar: 25/04/2018 - 08:30

Skënderbeu shpreson që të përfitojë ulje dënimi ne Komisionin e Apelit të UEFA-s, pas vendim it të dhënë nga Disiplina dhe Etika e qeverisë europiane të futbollit që e ka dënuar