Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kukësi mposhtet nga Austria e Vjenës, humb rastin e pafalshëm në minutën e fundit

Kukësi mposhtet nga Austria e Vjenës, humb rastin e pafalshëm në minutën e fundit

Postuar: 14/07/2016 - 23:09

Si shpesh ndodh me klubet tona, edhe sot thamë në fund të ndeshjes: Ah, sikur…Sikur Izair Emini të bënte atë që bën thuajse çdo javë në Superiore prej muajsh, Kukësi do të kthehej në Shqipëri me një barazim të bujshëm 1­1, që do ta afronte me kualifikimin.
 
Jo, Emini nuk shënoi, pak metra larg vijës fatale, sepse goditi shtyllën në minutën e 92­të, gjë që ishte po aq e vështirë, ose edhe më e vështirë sesa të shënonte.Përfundoi 1­0 për Austrinë e Vjenës, që në fakt nuk ishte “gogoli” që mendonim. vendosi një gol në minutën e 24­-t nga Felipe Pires, por më shumë ishte një gabim i mbrojtjs kuksiane në aplikimin e pozicionit jashtë loje.
 
Më saktë, mund të thuhet edhe njëherë se ky Kukës është EuroKukës, një skuadër e shkëlqyer në Europë, që na nderon gjithmonë, me futboll, rezultate, dinjitet e pastërti.90 minuta të drejtuara nga Austria e Vjenës, gjë që pritej, por Kukësi që në fundin e pjesës së parë filloi të krijonte lojë dhe në pjesën e dytë u rrit ndjeshëm, duke luajtur pa frikë, ndaj një rivali që pak nga pak e uli ritmin dhe filloi të kishte frikë.
 
Në fund, në shtesë, rasti i artë i Kukësit, me një goditje nga distanca që u grushtua nga portieri vendas, por Emini nuk shënoi dot.Tani në Elbasan duhet një fitore pa pësuar gol, ose me 2 gola diferencë: një mrekulli e vogël, nga ato që Kukësi na ka mësuar prej disa vitesh në Europë./sportal/

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/03/2019 - 08:57

Organizatorët e një turneu veror të profilit të lartë për skuadrat më të mëdha të klubit të futbollit botëror kanë vendosur ta mbajnë Juventusin dhe yllin e saj Cristiano Ronaldo larg nga Shtetet e Bashkuara këtë vi

Postuar: 21/03/2019 - 07:18

Merkato e verës është ende larg dhe klubet kanë kohë të mendojnë për lëvizjet e tyre që do të bëj

Postuar: 21/03/2019 - 07:16

Në Kosovë po shtohen vazhdimisht trajnerët nga Shqipëria.

Postuar: 21/03/2019 - 07:14

Kombëtarja po vijon përgatitjet në Durrës për ndeshjen me Turqinë, takim që do të luhet në stadiu

Postuar: 20/03/2019 - 19:52

Lojtari portugez Fabio Mendes ka vdekur në fushën e lojës nga një atak kardiak.Gjatë ndeshjes mes

Postuar: 20/03/2019 - 18:05

 Krisja në distancë mes Mauro Icardit dhe Interit ka marrë fund.

Postuar: 20/03/2019 - 17:53

Vetëm një Lionel Messi mjafton për të lënë pa gjumë mbrojtësit e gjithë botës, ndërsa së fudmi