Kukësi mposhtet nga Austria e Vjenës, humb rastin e pafalshëm në minutën e fundit

Postuar: 14/07/2016 - 23:09

Si shpesh ndodh me klubet tona, edhe sot thamë në fund të ndeshjes: Ah, sikur…Sikur Izair Emini të bënte atë që bën thuajse çdo javë në Superiore prej muajsh, Kukësi do të kthehej në Shqipëri me një barazim të bujshëm 1­1, që do ta afronte me kualifikimin.

Jo, Emini nuk shënoi, pak metra larg vijës fatale, sepse goditi shtyllën në minutën e 92­të, gjë që ishte po aq e vështirë, ose edhe më e vështirë sesa të shënonte.Përfundoi 1­0 për Austrinë e Vjenës, që në fakt nuk ishte “gogoli” që mendonim. vendosi një gol në minutën e 24­-t nga Felipe Pires, por më shumë ishte një gabim i mbrojtjs kuksiane në aplikimin e pozicionit jashtë loje.

Më saktë, mund të thuhet edhe njëherë se ky Kukës është EuroKukës, një skuadër e shkëlqyer në Europë, që na nderon gjithmonë, me futboll, rezultate, dinjitet e pastërti.90 minuta të drejtuara nga Austria e Vjenës, gjë që pritej, por Kukësi që në fundin e pjesës së parë filloi të krijonte lojë dhe në pjesën e dytë u rrit ndjeshëm, duke luajtur pa frikë, ndaj një rivali që pak nga pak e uli ritmin dhe filloi të kishte frikë.

Në fund, në shtesë, rasti i artë i Kukësit, me një goditje nga distanca që u grushtua nga portieri vendas, por Emini nuk shënoi dot.Tani në Elbasan duhet një fitore pa pësuar gol, ose me 2 gola diferencë: një mrekulli e vogël, nga ato që Kukësi na ka mësuar prej disa vitesh në Europë./sportal/

Total votes: 24

Postuar: 17/10/2018 - 07:28

Gjermania bëri lojën, Franca mori fitoren. Kështu mund të përkufizohet dueli i mbrëmshëm i luajtur në Paris midis “Gjelave” dhe “Pancerave”, fituar nga francezët 2-1.

Postuar: 17/10/2018 - 07:26

Skënderbeu po kalon një moment të vështirë, pasi klubit i janë ngritur në protestë lojtarët, të c

Postuar: 17/10/2018 - 07:25

Shqipëria nuk i ka punët në terezi në grupin e parë të Divizionit C në Ligën e Kombeve dhe për kë

Postuar: 16/10/2018 - 20:39

Lojtari i ri i Barcelonës, Malcom duket se nuk ka ngelur i kënaqur me minutat që po akt

Postuar: 16/10/2018 - 20:14