Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kukësi merr hak për Superkupën, Partizani bie ndaj verilindorëve

Postuar: 23/08/2019 - 22:10

Kukësi ka fituar me rezultatin 1-0 ndaj Partizanit falë golit të sulmuesit Vasil Shkurtaj. Trajneri Duro e nisi ndeshjen me ndryshime, pasi afrimi i ri Obanor debutoi si titullar. Lerda nga krahu tjetër preferoi Bardhin dhe Brown duke lënë në stol Solominin dhe Çinarin. Asani i dëmtuar dhe nuk ishte as në stol.

Sfida ishte e qetë dhe shumë e kujdesshme në pjesën e parë. Të dy skuadrat nuk rrezikuan dhe nuk kaluan në aventura. Takimi u vendos në minutën e 39′ kur Et’hemi fitoi një penallti me Boldor që bëri faull brenda zone. Shkurtaj nuk gaboi përballë Hoxhës dhe e pushoi topin në rrjetë për 1-0. Me këtë rezultat, të dy ekipet shkuan në dhomat e zhveshjes.

Lerda u zhgënjye nga futbollistët e tij dhe largoi Bardhin e Cordeiron për Çinarin dhe Solomon. Të dy i dhanë më shumë shpejtësi Partizani. Loja solli dhe nerva, pasi Solomon dhe Lulaj bënë sherr mes tyre. Sulmuesi i Partizanit goditi me kokë lojtarin e Kukësit që reagoi me duar. Jorgji u tregoi kartonin e kuq të dyve në minutën e 62′.

Pjesa e mbetur e takimit foli për Partizanin që ishte më kërkues, por që nuk ia doli të barazonte shifrat.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2019 - 19:43

 Kristiano Ronaldo, një nga futbollistët më të kushtueshëm në botë, tha gjatë një interviste se do të donte të gjente punonjësen e një dyqani McDonalds që i jepte hamburger falas kur ishte i vogël dhe shkonte të

Postuar: 19/09/2019 - 07:24

Dje në mbrëmje u luajtën duelet e para në Champions League në grupet A, B, C dhe D, ku pati emoci

Postuar: 19/09/2019 - 07:22

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, nuk e ftoi Armando Sadikun për duelet ndaj Francës dhe Islandës,

Postuar: 19/09/2019 - 07:18

Kupa e Shqipërisë kthehet në fushë, në kuadër të dueleve të para të turit të parë eliminator, ku

Postuar: 18/09/2019 - 23:14

Është mbyllur dhe e mërkuara e Ligës së Kampioneve me ndeshjet e para të katër grupeve të para të

Postuar: 18/09/2019 - 21:13

Edhe pse realizoi dy herë brenda pjesë së parë me Harry Kane dhe Lucas sërish Tottenham nuk mun

Postuar: 18/09/2019 - 18:07

Kristiano Ronaldo ka dhënë së fundmi një intervistë apo më saktë një rrëfim për jetën e tij, duke