BREAKING NEWS

Momenti i SHUMËPRITUR! Holanda ndryshon qëndrim për Shqipërinë, i jep dritën jeshile për të nisur procesin integrues në BE

Momenti i SHUMËPRITUR! Holanda ndryshon qëndrim për
x
BREAKING NEWS

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik informacionin e rëndësishëm: Ia dolëm edhe kësaj sfide!

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës: Ka procese penale në SHBA, ja mesazhi i ambasadores Yuri Kim

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës:
x
BREAKING NEWS

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe plas paralajmërimin e fortë: Do të ketë pasoja për PS-në!

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe
x
BREAKING NEWS

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e rëndësishëm/ KPK merr vendimin e menjëhershëm dhe shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e
x
BREAKING NEWS

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për Shqipërinë

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për
x
BREAKING NEWS

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos autorin. Zbardhet shkaku (EMRI+FOTO)

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos
x
BREAKING NEWS

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të jashtëzakonshme, Harxhi bën denoncimet e forta: Vëzhguesit janë kërcënuar! Ja cila është shkelja më e rëndë!

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të
x

Sport

Kuman: Mesi mbetet numri 1 në botë, duhet të rinovojë me Barcelonën

Kuman: Mesi mbetet numri 1 në botë, duhet të rinovojë me

Barcelona ndodhet në një udhëkryq të rrezikshëm. Kjo pasi kriza e saj financiare dhe zhvillimet e brendshme kaotike prej më shumë se një viti kanë sjellë një situatë të pashpresë, edhe pse klubi mundi të bëjë zgjedhje e të rikthehet në krye ish-presidenti i një dekade më parë, Joan Laporta. Kemi të bëjmë me një situatë të rënduar edhe për faktin se prej dy vitesh skuadra nuk ka mundur të fitojë asgjë dhe kjo ka vrarë edhe shpresën e disa lojtarëve që e shohin këtë klub tanimë jo si një destinacion të preferuar. Madje, dyshimi për qëndrimin e Lionel Mesit ditët e fundit është shtuar së tepërmi dhe një largim i tij në fund të sezonit është jo vetëm i besueshëm, por me gjasa të mëdha të ndodhë që në qershor. Në fakt, Barcelona humbi me rezultatin 1-2 në shtëpi ndaj Celta Vigos, duke dalë përfundimisht nga gara për titullin kampion, ndërsa ky takim mund të ketë qenë i fundit për Lionel Mesin në “Camp Nou”, pasi argjentinasit i përfundon kontrata në qershor dhe deri tani nuk ka sinjale për rinovimin e saj. Në përfundim të sfidës, trajneri Ronald Kuman foli edhe për 6 herë fituesin e Topit të Artë, duke thënë se shpreson që Mesi të rinovojë me Barcelonë, pasi mbetet ende futbollisti më i mirë në botë. “Shpresojmë që të mos ketë qenë ndeshja e fundit e Mesit në “Camp Nou”, sepse ai mbetet më i miri në botë dhe e tregoi këtë edhe sot. Ia ka dalë të shënojë 30 gola në sezon dhe është shumë e vështirë të luajmë pa të. Gjithsesi për të ardhmen duhet të pyesni vetë Mesin, pasi sa më përket mua dhe klubit, duam shumë që ai të vazhdojë”, deklaroi Kuman. Ylli argjentinas provoi të largohej nga klubi katalanas verën e kaluar, pas problemeve të shumta me ish presidentin Josep Bartomeu, por pikërisht ky i fundit bllokoi gjithçka, duke kërkuar respektimin e kontratës. Tani në krye të klubit “blaugrana” është rikthyer Joan Laporta, i cili po punon për të bindur Mesin të firmosë rinovimin e kontratës, një mision ky aspak i lehtë, pasi Barcelona ka vështirësi ekonomike dhe zor se mund t’i japë një ofertë konkurruese argjentinasit. Ndërkohë, një tjetër shqetësim për Barcelonën është kuadrati i portës, pasi gjermani Mark-Andre Ter Shtegen ka probleme dëmtimi. Siç raportojnë mediat sportive në Spanjë dhe në Gjermani, Ter Shtegen nuk do të jetë pjesë e kombëtares së Gjermanisë për Europianin që nis më datë 11 qershor. Portieri i Barcelonës ka prej disa kohësh probleme me gjurin dhe ka vendosur t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale në formë që të jetë gati për sezonin e ri me katalanasit. Kjo zgjedhje mesa duket vjen pasi te “pancerat” ai nuk konsiderohet titullar dhe i duhet të vazhdojë jetesën në hijen e Manuel Nojer. Gardiani i Bajern Mynih është alternativa e parë për trajnerin Joakim Lëv dhe kështu Ter Stegen do të kalonte të gjithë kohën në stol. Por, tashmë Ter Stegen ka menduar më të mirën për aspektin e tij personal dhe nuk do të shkojë në Europë. Mbetet të shihet se si do të zhvillohen ngjarjet në kampin katalanas, por me përfundimin e sezonit shumë lëvizje do të ndodhin, por kryetema do të jetë padyshim Lionel Mesi, nëse do të rinovojë apo do të largohet.

Më të lexuarat