Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kupa e Amerikës: Kolumbia fundos Argjentinën e Mesit

Postuar: 16/06/2019 - 09:04

Kolumbia ka mundur 2-0 Argjentinën në ndeshjen e parë të Grupit B të Kupës së Amerikës. Tjetër paraqitje zhgënjyese për Mesin dhe bardhekaltrit, që zgjohen në pjesën e dytë, por zhduken pas pësimit të golit të parë.
 
Pas një pjese të parë të mbyllur në barazim 0-0, takimi i luajtur në Salvador është zhbllokuar në minutën e 71-të nga një predhë e Martinez.
 
14 minuta më vonë ka ardhur goli që ka mbyllur ndeshjen dhe i ka dhuruar tri pikët Kolumbisë. Autori ka qenë sulmuesi i Atalantas-s, Duvan Zapata, i cili ka kapur në befasi mbrojtjen argjentinase me një lëvizje të zgjuar në zonën e rreptësisë.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 07:23

Juventusi do të jetë një superskuadër gjatë edicionit të ri.

Postuar: 18/07/2019 - 07:21

Agim Canaj duket qartë se nuk do të jetë trajner i Vllaznisë për sezonin e ri.

Postuar: 18/07/2019 - 07:20

Partizani është eliminuar nga Liga e Kampioneve.

Postuar: 17/07/2019 - 23:12

Mbyllet shumë shpejt aventura e Partizanit në Champions League.
 

Postuar: 17/07/2019 - 17:42

Ish-futbollisti i Kombëtares, aktualisht drejtor sportiv tek Lacio, Igli Tare, vijon të tregojë m

Postuar: 17/07/2019 - 17:29

Te Arsenali ka pa plasur një tjetër problem pa filluar ende sezoni.

Postuar: 17/07/2019 - 17:23

Klubi i Vllaznisë ka zgjedhur trajnerin e ri në stol dhe ai është, Mirsad Jonuz.