BREAKING NEWS

Emrat/ Tensionet në PD, dy deputetë japin dorëheqjen nga Kryesia

Emrat/ Tensionet në PD, dy deputetë japin dorëheqjen nga Kryesia
x
BREAKING NEWS

SPAK arreston dy zyrtarë brenda Drejtorisë së Burgjeve

SPAK arreston dy zyrtarë brenda Drejtorisë së Burgjeve
x
BREAKING NEWS

Nga ndërtimi i pallatit pa leje në qendër të Durrësit te tenderi me vlerë 22 mln lekë, Klodiana Lala zbardh dosjen e plotë që ‘fundosi’ ish-kryebashkiakun Vangjush Dakon

Nga ndërtimi i pallatit pa leje në qendër të Durrësit
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e Kryesisë/ Zbardhen emrat e deputetëve dhe anëtarëve që votuan pro dhe kundër hapjes së garës për kreun e PD

Mbledhja e Kryesisë/ Zbardhen emrat e deputetëve dhe
x
BREAKING NEWS

Taulant Balla u paraqit sot në SPAK, zbulohet arsyeja

Taulant Balla u paraqit sot në SPAK, zbulohet arsyeja
x
BREAKING NEWS

Bashkë me Vangjush Dakon, zbardhen 10 emrat e zyrtarëve që u arrestuan dje nga SPAK

Bashkë me Vangjush Dakon, zbardhen 10 emrat e zyrtarëve që u
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Taulant Balla pritet të ‘zbarkojë’ sot në SPAK

Çfarë ndodhi? Taulant Balla pritet të
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos nga SPAK, Andi Bushati 'zbërthen' reagimin e Ramës: Loja e fjalëve që bëri kryeministri...

Arrestimi i Vangjush Dakos nga SPAK, Andi Bushati 'zbërthen'
x

Sport

Kupa e Shqipërisë/ FSHF merr vendimin, ja çfarë do të caktohet gjatë procesit të hedhjes së shortit

Kupa e Shqipërisë/ FSHF merr vendimin, ja çfarë do të

FSHF sot do të marr vendimin me hedhjen e shortit për fazën e gjysëm finales së Kupës së Shqipërisë për sezonin 2022/2023.

Procesi i shortit do të nis në orën 11:00 pranë ‘Air Albania’, në sallën e konferencave për shtyp.

Katër klubet e kualifikuara në këtë fazë janë Tirana, Vllaznia, Egnatia dhe Teuta. Shorti do të përcaktojë dy çiftet, të cilat do të ndeshen me njëra-tjetrën në datat 26 prill dhe 11 maj, ndërsa finalja e madhe do të luhet më 1 qershor.

Vllaznia është kampionia në fuqi me dy finalet e fundit të fituara në Kupën e Shqipërisë, ku në total numëron 8 të tilla. Tirana më pas është ajo që mban rekordin në këtë kompeticion, me 16 herë fituese e Kupës së Shqipërisë. Teuta e ka fituar në total 4 herë, ndërsa Egnatia nuk e ka ende këtë trofe.