BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja pse u largova nga Iliri dhe pse PL është një eksperiment i dështuar, ish-presidenti do të ketë të njëjtin fati si Berisha

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të
x
BREAKING NEWS

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23 maj merret vendimi për Izet Haxhinë, avokati i tij jep detajet e forta: Plani ishte për të vrarë Saliun në ’98, jo ish-deputetin demokrat, ja 23 provat që ish-truproja disponon për krimet e Be...

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23
x
BREAKING NEWS

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për “SKY ECC” dhe dosjen “McGonigal”, në përgjime ka rënë edhe Edi Rama, ja të fshehtat nga koncesioni prej 20 milionë euro që ka përfituar ish-agjenti i FBI nga kryeministri shqiptar...

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për
x
BREAKING NEWS

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë, gjysma e grupit parlamentar të PS kanë vila në Lalëz dhe shtëpi te rezidenca e Gentiana Sulës, ja si rrëzohet Rama nga pushteti

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë,
x
BREAKING NEWS

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof gazetarin Klodian Tomorri, zbulon disa nga skandalet e bëra publike nga Nisma Thurje dhe del hapur në mbështetje të SPAK

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të jetë rritja e pensioneve që do të realizohet në tetor, skema që po ndiqet dhe detajet nga dy bonuset që do të marrë mosha e tretë për këtë vit

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të
x
BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll
x

Sport

Kupa e Shqipërisë/ Kukësi triumfon ndaj Tiranës, Egnatia mund Vllazninë, ja autorët e golave

Kupa e Shqipërisë/ Kukësi triumfon ndaj Tiranës, Egnatia

Pasi eliminoi Demat e kuq të Partizanit, Kukësi vazhdon të bëjë mirë në Kupë, teksa në gjysmëfinalen e parë ndaj Tiranës triumfoi 2-0. Në ndeshjen e luajtur në Kukës, ekipi i Bledar Devollit ndëshkoi bardheblutë në minutën e 20-të. Gjuajtja e Solodovnikov rezultoi si një asist për Mingon, i cili zhbllokoi llogaritë nga fare pranë portës. Të besuarit e teknikut Erbim Fagu provuan të reagojnë, por e patën mjaft të vështirë, ndaj një rivali shumë mirë të vendosur në prapavijë. Në të 59-tën, kuksianët dyfishuan shifrat me Solodovnikov, i cili përfitoi në maksimum pas një përgjumje totale te Tirana. Kukësi kështu hedh një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit, teksa finalisti do të vendoset në ndeshjen e kthimit.

Fituesja në fuqi e Kupës, Egnatia mundi 1-0 Vllazninë në shtëpi. Një super-goditje e Fernandos në minutën e 30-ti përfundoi në rrjetë, duke ndezur kështu festën rrogozhinase. Shkodranët komplikuan llogaritë e takimit në minutën e 33-të, teksa Stojanovic u ndëshkua me karton të kuq, pas një ndërhyrje ndaj Zejnullait, vendim ky i marrë pas një komunikimi të arbitrit Jorgji me VAR.  Ndeshja u kthye në një “malore” të vërtetë për ekipin e Qatip Osmanit, pas daljes me karton të kuq të Hakaj në minutën e 79-të. Me interes të madh pritet sfida e kthimit, ku Vllaznia do synojë përmbysjen.