BREAKING NEWS

Sali Berisha në depresion nga humbja e Kukësit, pranon në heshtje disfatën, në grupin e Bardhit rebelohet “rapsodi” Agron Gjekmarkaj

Sali Berisha në depresion nga humbja e Kukësit, pranon në heshtje
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon dy goditjet e bujshme që ka marrë Berisha-Meta dhe paralajmëron “tërmet” brenda “Foltores” pas zgjedhjeve të Kukësit, dyshja anti-SHBA drejt “Ferrit të Dantes”

Frrok Çupi zbulon dy goditjet e bujshme që ka marrë
x
BREAKING NEWS

Padia në SPAK për Edi Ramën që në 24 janar, drejtoritë e FBI të Los Angelosit dhe Uashingtonit kanë plotësuar dosjen e kryeministrit shqiptar për aferën e McGonigal, priten letër-porositë drejt SHBA

Padia në SPAK për Edi Ramën që në 24 janar,
x
BREAKING NEWS

FBI trondit politikën, amerikanët pritet të marrin në dorë pastrimin e parave në Shqipëri, kontrolle transfertave dhe pasurive të dyshimta, ja skema që po ndjek DASH

FBI trondit politikën, amerikanët pritet të marrin në
x
BREAKING NEWS

SHBA agjentë specialë në Tiranë për hetimin e bizneseve kriminale të politikanëve dhe krimit të organizuar, në sitë bankat, hipotekat, institucionet financiare, etj

SHBA agjentë specialë në Tiranë për hetimin e bizneseve
x
BREAKING NEWS

Kukësi i jep dërrmën koalicionit anti-SHBA, kandidati i majtë mund i vetëm Berishën, Metën, Bardhin, Dulen, Ndokën dhe Dukën, ditë të zeza për aleancën “non grata”

Kukësi i jep dërrmën koalicionit anti-SHBA, kandidati i
x
BREAKING NEWS

Ja pse u detyrua McGonigal nga prokurorët të pranojë akuzën që implikon Ramën, raporti hetimor i kërkuar nga gjyqtarja Kotelly para vendimit do shërbejë si dosje akuze për të nisur hetimet ndaj kryeministrit shqiptar

Ja pse u detyrua McGonigal nga prokurorët të pranojë akuzën
x
BREAKING NEWS

Afera “McGonigal” trondit Ramën, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i bën thirrje DASH ta shpallin kryeministrin “non-grata” pasi ka korruptuar një ish-agjent të FBI për të “asgjësuar” opozitën

Afera “McGonigal” trondit Ramën, Evi Kokalari zbardh
x

Sport

Kupa e Shqipërisë/ Shehi do trofeun e lamtumirës, Egnatia në kërkim të sezoni perfekt

Kupa e Shqipërisë/ Shehi do trofeun e lamtumirës, Egnatia në

Kupa e Shqipërisë luan sot finalen e madhe mes Tiranës dhe Egnatias në “Elbasan Arena”.

Dy skuadrat që kanë zhvilluar një sezon mjaft të mirë, duan ta mbyllin me një trofe që më shumë se për vlerën monetare, do të ishte shpërblim i një sezoni të gjatë dhe ku të dyja skuadrat kanë bërë më të mirën.

Tirana synon trofeun pasi e humbi titullin kampion vetëm 2 javë para fundit të kampionatit, e nga ana tjetër Egnatia nuk kënaqet vetëm me pjesëmarrjen në Europë dhe synon ta mbyllë sezonin në mënyrën perfektë, me një trofe.

Për trajnerin e Tiranës, Orges Shehin kjo do të jetë ndeshja e fundit në krye të stolit bardheblu, ndërkohë që pas finales pritet kalimi në Maqedoni te Shkëndija e Tetovës. Ndeshja do të luhet duke nisur nga ora 19:00.

19:00 TIRANA – EGNATIA (Elbasan Arena).