BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Sport

Kupa e Shqipërisë, surpriza në ndeshjet e para

Kupa e Shqipërisë, surpriza në ndeshjet e para

Ndeshjet e para të fazës së 1/16 të Kupës së Shqipërisë kanë dhuruar surpriza, pasi Dinamo dhe Vllaznia kanë humbur ndeshjet përkatëse në gtransfertë. Dinamovitët u mposhtën 1-0 nga Erzeni, ndërsa shkodranët pësuan një disfatë që nuk e prisnin nga Labëria.

E kundërta ndodhi me ekipet e tjera të Kategorisë Superiore, pasi Tirana, Partizani, Skënderbeu, Teuta dhe Kastrioti fituan ndeshjet e tyre.

Rezultatet finale:

Grupi A – 16:00

Veleçiku 0 – 3 Skënderbeu (Vangjeli 33, Bismark 41′)

Luzi 1 – 4 Teuta (Myrtaj 32’/ Jazexhi 16′, Zogaj 45′, Kapllani 47′)

Tërbuni 0 – 3 Partizani (Junior 22′, Filipovic 24′, Mala 42′)

Erzeni 1 – 0 Dinamo (Xhabrahimi 50′)

Besëlidhja 0 – 0 Burreli

Vora 2 – 1 Korabi

Shkumbini 0 – 3 Tirana (Xhixha 7′, Beshiraj 15′, 88′)

Oriku 1 – 2 Bylis

Grupi B – 16:00

Labëria 2 – 1 Vllaznia (Dalanaj 40′ (p), Kamberaj 49′ / Coba 33′)

Maliqi 0 – 0 Kukësi

Turbina 1 – 1 Egnatia (Brahilika 33′ (p)

Lushnja 0 – 3 Tomori ( Manellari 14′, Oshafi 38′)

Elbasani 0 – 2 Kastrioti ( Greca 16′)

Flamurtari 1 – 1 Apolonia (Diamanti 60′ (p))

Besa 1 – 0 Pogradeci (FT 14:00)

Butrinti 1-1 Laçi (FT 13:30)