BREAKING NEWS

"Është një ngjarje e mirëmenduar, e mirë organizuar", Artan Hoxha zbulon detaje të reja ndaj sulmit të Top Channel: Roja ka tentuar të shkojë drejt...

"Është një ngjarje e mirëmenduar, e mirë
x
BREAKING NEWS

Kolegji Zgjedhor rrëzon ankimimin e bërë nga Berisha, reagon juristja: PD ka shtrirë këmbët sa ka jorganin

Kolegji Zgjedhor rrëzon ankimimin e bërë nga Berisha, reagon
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Top Channel/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja: Ja mesazhi që donin të përcillnin autorët

Sulmi ndaj Top Channel/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja: Ja mesazhi
x
BREAKING NEWS

Ish-kreu i KQZ-së tregon sekretet e zgjedhjeve: Në fletën e votimit duhet të jetë Lulzim Basha

Ish-kreu i KQZ-së tregon sekretet e zgjedhjeve: Në fletën e
x
BREAKING NEWS

Gazetari zbardh detaje të reja për autorët e sulmit ndaj Top Channel: Janë ndihmuar nga persona të tjerë

Gazetari zbardh detaje të reja për autorët e sulmit ndaj Top
x
BREAKING NEWS

Janë drejt përfundimit, gazetari Hoxha zbërthen dosjet që do të përvëlojnë politikën shqiptare: Shumë shpejt do të ketë lëvizje të forta

Janë drejt përfundimit, gazetari Hoxha zbërthen dosjet që do
x
BREAKING NEWS

Gazetari zbulon detaje nga sulmi ndaj Top CHannel: Ishin 3 atentatorë. Ja lëvizja e autorëve para se të qëllonin

Gazetari zbulon detaje nga sulmi ndaj Top CHannel: Ishin 3 atentatorë. Ja
x
BREAKING NEWS

"Diku kërciti dajaku në mbledhje në 1 të natës", Berisha tregon të vërtetat e thirrjes së kandidatëve në SPAK : U zgjodhën nga padrino i mafies më të fuqishme në Europë

"Diku kërciti dajaku në mbledhje në 1 të
x

Sport

"Kuq e Zinjtë" gati për sfidën ndaj Izraelit, Broja dhe Laçi "të eutur": Në mendje kam vetëm fitoren!

"Kuq e Zinjtë" gati për sfidën ndaj Izraelit, Broja dhe

Kombëtarja ka mbyllur këtë të enjte ditën e katërt të stërvitjeve për sfidën në Ligën e Kombeve kundër Izrealit, pasi të premten në mëngjes do udhëtojë në transfertë. Kuqezinjve të Reja-s u kërkohen vetëm 3 pikët dhe shpresat e shumë shqiptarëve janë te ‘bomberi’ Armando Broja.

“Vetëm fitoren dhe 3 pikët kemi në mendje. Presion dhe emocione nuk kam sepse kam luajtur futboll që 3 vjeç,”-u shpreh Armando Broja, futbollist i kombëtares.

Në qershor kur u mposhtëm nga Izreali në grup Qazim Laçi mungonte, ndërsa tani mesfushori i cili është pjesë e elitës së futbollit francez premton se situate do jetë ndryshe.

“Besoj se mund ti japë fuqi ekipit për të rikuperuar shumë topa. Duam të jem agresiv dhe ky është edhe futbolli që i pëlqen trajnerit. Në stërvitje kemi punuar për ti bërë presion kundërshtarëve sa më lart të jetë e mundur,”-deklaroi Qazim Laçi, futbollist i Kombëtares.

Pas 2 ndeshjeve Shqipëria renditet e tretë me 1 pikë në grupin e Ligës së Kombeve, ndërsa për të kapur vendin e parë që të jep mundësinë për të shkuar në Europian duhet me patjetër fitorja kundër Izrealit dhe minimalisht barazimi të martën kundër Islandës.