BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x
BREAKING NEWS

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i ka futur duart në informacionet sekrete brenda institucioneve të reja të vetingut

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x

Sport

Kuqezinjtë në Itali me notë të lartë, Broja titullar në humbjen e Çelsit

Kuqezinjtë në Itali me notë të lartë, Broja titullar

Kuqezinjtë po kalojnë momente të mira me skuadrat e tyre në Europë dhe më tej, duke marrë vlerësime pozitive për paraqitjen e tyre. Natyrisht, në këtë fazë lojtarët duan maksimumin për të qenë me sa më shumë minuta në këmbë dhe protagonistë në rolet e tyre, pasi vitin e ardhshëm është Europiani dhe trajneri Silvinjo do të vendosë për listën sipas parametrave që kanë lojtarët një apo dy muaj para garës në “Gjermani-2024”. Në Itali luan kontigjenti më i rëndësishëm, por dje vëmendjen e kishte edhe Armand Broja në Premier League, por Çelsi i tij vijon të humbasë dhe humbi edhe dje 2-0 në transfertë nga Evertoni. Broja luajti titullar dhe qëndroi në fushë deri në minutën e 70-të, duke bërë një paraqitje të mirë, por ai nuk ia doli të shënonte dhe sulmuesit kur i mungojnë golat vihet shpejt në qendër të kritikave, sidomos kur skuadra humbet. Në pjesën e dytë ai pati një rast të mirë shënimi, por një nga mbrojtësit kundërshtarë i ndërhyri shumë keq, aq sa të gjithë u frikësuan për një dëmtim tjetër të rëndë.

Mbrojtësi/ Gjimshiti kalon dëmtimin e bën superndeshje ndaj Milanit

Berat Gjimshiti u rikuperua në momentet e fundit nga dëmtimi muskulor dhe zbriti në fushë si titullar në Atalanta-Milan. Ndeshje të cilën ai dhe shokët e tij e fituan 3-2. Kapiteni i kombëtares shqiptare e zhvilloi takimin të plotë, teksa paraqitja e tij kundër kuqezinjve të Stefano Piolit u vlerësua me notën 7. “Arrin të kufizojë Oliver Zhirud në mënyrën më të mirë të mundshme. Ia del duke qenë gjithmonë i vëmendshëm. Tjetër performancë e nivelit të lartë”, lexohet në komentin e shtypit italian. Gjimshiti vijon të konfirmohet nga viti në vit si një ndër lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës së Gian Piero Gasperinit. Me suksesin e sotëm kundër Milanit, Atalanta është ngjitur në kuotën e 23 pikëve. Duke qenë përkohësisht vetëm një pikë larg zonës Champions League.

Portieri/ Etrit Berisha i mori vendin e titullarit Kapriles

Elia Kaprile ishte projektuar titullar në radhët e Empolit. I marrë në huazim nga Napoli, gardianit iu premtua se do të ishte zgjedhje e parë në ekipin e Serisë A. Për shkakun e një dëmtimi serioz në gusht, italianët hynë në merkato për një portier tjetër dhe gjetën Etrit Berishën. Parimisht, Berisha u mor për të zëvendësuar Kaprilen, për të qenë zgjedhje e parë për sa kohë gardiani tjetër ishte i dëmtuar dhe më pas Berisha duhej të kthehej në stol. Megjithatë nuk ndodhi kështu, pas super performancave të Etritit, tani mediat italiane raportojnë se te Empoli do të përshëndeten në janar me Elia Kaprilen.

Daku shënon gol në Rusi për Rubin Kazanin

Mirlind Daku e ka shënuar golin e epërsisë 1:0 për Rubin Kazanin. Ekipi tij po fiton 1:0, ndërsa Daku shënoi golin në minutën e 6-të të ndeshjes që i takon javës së 18-të të kampionatit elitar të Rusisë. Për sulmuesin 25-vjeçar është goli i katërt në 16 ndeshje, ndërsa ka edhe një asistim. Duhet thënë se Daku është përzgjedhur nga trajneri Silvinjo në përfaqësuese dhe në ato pak minuta që ka luajtur në ndeshjet zyrtare ka bërë një performancë fantastike, sidomos ndaj Çekisë në dy raste dhe një herë ndaj Polonisë ku edhe shënoi një gol me vlera.