BREAKING NEWS

"Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka asistuar çdo seancë gjyqësore", Kreshnik Spahiu zbulon rolin e SHBA në çështjen e Saimir Tahirit

"Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka asistuar çdo seancë
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri të Kosovës, vjen reagimi i minutës së fundit nga Vuçiç

Tensionet në veri të Kosovës, vjen reagimi i minutës së
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i sekretares së MSH, reagon politikani i njohur: SPAK prapë me sardele në vend të krokodilëve si Rama

Arrestimi i sekretares së MSH, reagon politikani i njohur: SPAK prapë
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtaret e MSH në pranga për korrupsion, zbadhen detaje nga dosja e SPAK

Dy zyrtaret e MSH në pranga për korrupsion, zbadhen detaje nga dosja e
x
BREAKING NEWS

Anila Hoxha del me detaje të reja, ja lëvizja e fundit që do të bëjë prokurori për çështjen e Saimir Tahirit

Anila Hoxha del me detaje të reja, ja lëvizja e fundit që do
x
BREAKING NEWS

Arrestohet zyrtarja e lartë në MSH, vjen menjëherë reagimi i Ramës

Arrestohet zyrtarja e lartë në MSH, vjen menjëherë reagimi i
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhrin, arrestohet një tjetër zyrtare e qeverisë (Emri)

SPAK lëshon urdhrin, arrestohet një tjetër zyrtare e
x
BREAKING NEWS

“Puthi Melonin, por nuk rriti pensionin”, Lulzim Basha komenton veprimin e Ramës

“Puthi Melonin, por nuk rriti pensionin”, Lulzim Basha komenton
x

Sport

Kush do ta rrëmbejë kupën? Sonte vendoset finalisti i dytë i Champions League

Kush do ta rrëmbejë kupën? Sonte vendoset finalisti i dytë i

Sonte vendoset finalja e madhe e Champions League! Manchester City luan në shtëpi ndeshjen e kthimit përballë Realit të Madridit. Ndeshja e parë u mbyll 1-1. Pep Guardiola kërkon finalen e dytë në stolin e bardhekaltërve por përballë do të ketë kampionin në fuqi dhe njeriun e rekordeve, Carlo Ancelotti.

City është në një moment të mrekullueshëm dhe shumë pranë ruajtjes së titullit të Premier League-s. Cityzens kanë një ecuri të gjatë prej 22 ndeshjesh radhazi pa humbur. Në shtëpi, në “Etihad Stadium”, kanë vetëm një humbje këtë sezon.

Në Champions League nuk kanë humbur ende në edicionin aktual dhe në shtëpi kanë fituar pesë ndeshjet e luajtura me 20 gola të shënuar dhe vetëm dy të pësuar.

Real i Madridit, klubi që e ka fituar më shumë herë Ligën e Kampionëve (14) dhe mbajtësi aktual i trofeut, ka humbur vetëm një herë në edicionin aktual në Champions League.