BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x
BREAKING NEWS

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin Kurti ‘thumbon’ Ramën në 110-vjetorin e pavarësisë: Të përfshihemi në çështjet e njëri-tjetrit, por jo për të penguar

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe bën thirrjen e fortë: Serbia po blen armatime, të ndalojmë menjëherë influencën ruse dhe kineze

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë ‘bën të gjallë’ Bashën

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë
x
BREAKING NEWS

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet Shqipëri-Kosovë, nis seanca e përbashkët

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet
x
BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë reshje bore, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë
x
BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x

Sport

Ky është “goli” final i Cristiano Ronaldo-s ndaj Manchester United, pak para konfirmimit të largimit të tij

Ky është “goli” final i Cristiano Ronaldo-s ndaj

Ronaldo zbuloi linjën e re të orëve, në të cilat shihet goli që ai shënoi kundë Manchester United, pak para se të konfirmohej largimi i tij nga klubi anglez.

Një orë para njoftimit, ai postoi në Instagram për partneritetin e tij me “Jacob & Co”, një markë ore që përdor imazhin e tij në faqen e orës për dizajnet e tyre.

Një nga këto dizajne përfshin një moment të madh nga ylli portugez, pasi ai u ngrit mbi mbrojtësit e Man United për të shënuar për Real Madridin në Ligën e Kampionëve në shkurt 2013.

Në mbishkrimin e Cristiano-s në postim shkruhej: “Jam i lumtur të njoftoj partneritetin tim me @jacobandco, një nga markat kryesore të orëve në botë. Sot, ne zbulojmë koleksionin tonë të parë të orëve që bashkë-dizenjova me mikun tim të dashur @jacobarabo’.

Postimi u bë pak para se klubi të njoftonte se ata kishin ndërprerë marrëdhëniet e tyre të punës me yllin portugez, i cili u kthye në Manchester United verën e kaluar.

Largimi i Ronaldos nga “Djajtë e Kuq” i ka lënë tifozët të ndarë nëse ai është një legjendë e klubit, apo nëse i përkeqësoi shumë gjërat me intervistën e tij të drejtuar javën e kaluar.

Ai fitoi tre tituj të ligës me Djajtë e Kuq gjatë periudhës së tij fillestare me klubin, përpara se të transferohej në Real Madrid, ku fitoi dy tituj të La Ligës dhe katër trofe të Ligës së Kampionëve.

Ronaldo aktualisht është në “detyrë ndërkombëtare” me Portugalinë në Kupën e Botës në Katar, dhe ndeshja e tyre hapëse kundër Ganës është e treta nga katër ndeshjet e së enjtes, pasi ka përfunduar grupi i parë i ndeshjeve të fazës së grupeve.