BREAKING NEWS

Më në fund ‘zhbllokohet' Gjykata e Lartë/ Zgjidhet nënkryetari që do të ketë kompetencat e kryetarit, ja kush emërohet

Më në fund ‘zhbllokohet' Gjykata e Lartë/ Zgjidhet
x

Sport

Ky shtet është një hap para të gjithëve, rikthen tifozët në stadiume

Ky shtet është një hap para të gjithëve, rikthen

Futbolli ka rinisur në të gjitha vendet europiane, por për fatin e keq, sfidat po luhen pa tifozë. Shkallët e stadiumeve janë boshatisura dhe normalisht, pa prezencën e spektatorëve, futbolli e humbet bukurinë.

Federatat janë duke punuar në mënyrë që të arrijnë të paktën të mbushin një kapacitet minimal të impianteve, derisa të lejohet hyrja e pakufizuar.

Diçka të cilën nga kjo fundjavë do ta aplikojë Hungaria. Tifozët do të kenë mundësinë të mbushin stadiumet dhe të festojnë, njësoj si para koronavirusit.

Ndërkohë, kujtojmë se stadiumet kanë nisur të mbushen edhe në Mal të Zi apo Serbi, ndërsa shpresat janë që edhe në Shqipëri, disa ndeshje në fund të kampionatit të mund të luhen me praninë e spektatorëve.