Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Lëvizja/ Barcelona bën hapin e madh, ofron për Mesin kontratë të përjetshme

Postuar: 22/10/2017 - 07:56

La Liga vijon të dhurojë spektakël dhe emocione, por ky sukses varet nga performanca veçanërisht e tre ekipeve, si Reali dhe Atletiko Madrid, që kanë rivalitetin e ekipit katalanas të Barcelonës. Momentalisht, forcat në kampionatin spanjoll janë të fokusuar drejt kreut pikërisht me këto tre ekipe, ku Barça vijon të dominojë me katër pikë avantazh ndaj rivalit të përjetshëm, Realit. Nga ana tjetër, problemi i Barçës është argjentinasi Leo Mesi, që ende nuk ka hedhur firmën e zezë mbi të bardhë. Por dje u dhanë disa sinjale pozitive nga klubi katalanas.

Barcelona do t’i ofrojë Lionel Mesit një kontratë të përjetshme me klubin, ka thënë CEO i klubit, Oskar Grau, të shtunën. Mesi, 30 vjeç, është pajtuar për një kontratë katër vjeçare me Barcelonën në muajin korrik, ndonëse ende nuk e ka nënshkruar atë zyrtarisht, raporton “Reuters”. Grau, duke folur në takimin e përgjithshëm të përvitshëm të klubit, ka thënë se sulmuesit argjentinas do t’i ofrohet një marrëveshje e ngjashme me atë të mesfushorit spanjoll të Barçës, Andres Iniesta, të cilën e nënshkroi këtë muaj.

“Mesi nënshkroi një kontratë katër vjeçare në qershor, por klubi do t’i ofrojë atij një kontratë të përjetshme”, ka thënë Grau para anëtarëve të klubit. “Ideja është që Mesi, i cili është me klubin që kur ka qenë i vogël, të qëndrojë këtu përjetësisht, sepse ai veçse është ikonë. Pasi të përfundojë së luajturi, dëshirojmë që ai të mbetet i lidhur me klubin”, thuhet në komunikatën e klubit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 8

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/02/2018 - 19:11

Takimi mes Vllaznisë dhe Teutës nisi me 1 minutë heshtje, sfidën që po zhvillohet në Shkodër.

Postuar: 19/02/2018 - 07:50

Pas fitores së medaljes së artë nga atletët shqiptarë në Lojrat Ndërkombëtare të Sallave të Mbyllura që u mbajtën ditën e djeshme në Stambolli, një urim ka ardhur  edhe nga

Postuar: 18/02/2018 - 10:49

Futbolli shqiptar po përjeton momente ankthi që lidhen me një vendim të pritshëm disiplinor për klubin e Skënderbeut të Korçës, i cili rrezikon 10 vjet përjashtim nga kompeticio

Postuar: 18/02/2018 - 10:47

Barcelona barazoi javën e kaluar me Getafen duke u dhënë mundësinë rivalëve të Atletiko Madrid të afrohen në renditje deri në 8 pikë dhe duke vënë në pikëpyetje aftësinë e katal

Postuar: 18/02/2018 - 10:41

Për të kuqtë e Partizanit nuk ka qetësi.

Postuar: 17/02/2018 - 19:17

Ditë historike për Shqipërinë. Dy atletë janë shpallur kampionë në Mitingun Ndërkombëtar të Sallave të Mbyllura në Stamboll të Turqisë.

Postuar: 17/02/2018 - 18:27

Atletja Luiza Gega ka dalë e para në garën ballkanike të 3000m, që u zhvillua në Stamboll.