BREAKING NEWS

Ndërkombëtarët japin alarmin: Lidhjet me gjyqësorin po shpëtojnë politikanët nga burgu, Rama-Basha promovojnë vetëm besnikët, LSI parti familjare

Ndërkombëtarët japin alarmin: Lidhjet me gjyqësorin po
x

Sport

Lajm i hidhur, ndërron jetë nga Covid-19 trajneri legjendar

Lajm i hidhur, ndërron jetë nga Covid-19 trajneri legjendar

Babai i yllit të arteve marciale Khabib Nurmagomedov, Abdulmanap ka ndërruar jetë në spital pas komplikimeve nga infeksioni i koronavirusit. Trajneri legjendar qëndroi në Moskë për disa javë pasi pësoi sulm në zemër dhe më pas ndërroi jetë në moshën 57-vjeçare.

Vdekja e tij u njoftua nga lideri cecen Ramzan Kadyrov me një mesazh ku thoshte: “Një lajm i hídhur më ka prekur mua dhe miqtë e mi, Abdulmanap Nurmagomedov është larguar nga kjo botë. Nga të gjithë njerëzit cecen, shpreh ngushëllimet e sinqerta për familjen e Abdulmanap. Ai na la neve duke lënë një emër të mirë dhe premtues për gjeneratën”.