Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Lajm i mirë për Shqipërinë, Franca heq nga lista mesfushorin titullar pas dëmtimit të djeshëm

Postuar: 11/11/2019 - 16:23

Franca ka humbur një lojtar të rëndësishëm për sfidën ndaj Moldavisë dhe Shqipërisë. Trajneri Dider Deschamps mësoi se Blaise Matuidi u dëmtua dhe do të humbasë grumbullimin e radhës.

Federata Franceze e Futbollit ka bërë me dije se lojtari i Juventusit nuk do të grumbullohet, pasi u dëmtua në sfidën e mbrëmshme kundër Milanit. Vendin e futbollistit të dëmtuar e ka marrë Matteo Guendouzi, lojtar i Arsenalit.

Një humbje e rëndësishme për francezët, por në kombëtare si Franca nuk mund të buzëqeshësh, pasi e kanë luksin të zëvendësojnë yll për yll, e të mendosh se nuk do të jetë as Pogba.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 23:36

Lazio ka arritur të mposhtë me përmbysje skuadrën e Juventusit.

Postuar: 07/12/2019 - 17:13

Totenhemi është duke luajtur ndaj Bërnleit në shtëpi e vlefshme për xhiron e 16-të në Premier Lig

Postuar: 07/12/2019 - 07:22

Trajneri i Juventusit Mauricio Sarri, në një dalje për mediat ditën e djeshme tha për gazetarët s

Postuar: 07/12/2019 - 07:20

Partizani do të luajë këtë javë në Ballsh, përballë Bylisit, duke pasur objektiv trepikëshin që d

Postuar: 07/12/2019 - 07:18

Kombëtarja nuk i realizoi objektivat e saj në kualifikueset e Kampionatit Europian të vitit 2020,

Postuar: 06/12/2019 - 23:28

28-vjeçari elbasanas Armando Sadiku i ka dhënë fitoren skuadrës së tij me dopietën e reali

Postuar: 06/12/2019 - 23:19

Sulmuesi Vedat Muriqi u ngjit në krye të renditjes së golashënuesve në kampionatin turk, pasi s