Sport

Lajm i rëndë! Humb jetën lojtari 24-vjeçar, ish-futbollist i PSG-së

Lajm i rëndë! Humb jetën lojtari 24-vjeçar, ish-futbollist

Është ndarë nga jeta në moshën 24-vjeçare ish futbollisti francez i Paris Saint Germain. Bëhet fjalë për Xhordan Diakese që këtë vit ishte pjesë e ekipit të Furianit.

Lajmi është bërë me dije në kanalin zyrtar ku shkruhej:

“Me hidhërim të thellë njoftojmë për vdekjen e futbollistit tonë, Jordan Diakese. Një futbollist i shkëlqyer, një njeri që gjithmonë buzëqeshte dhe ndihmonte shokët e skuadrës. Klubi ynë është në zi. Ngushëllime familjes dhe miqve”.

I ndjeri ishte cilësuar si lojtar i së ardhmes, por te PSG-ja nuk arriti asnjëherë t’i bashkohej ekipit të parë. Kishte qenë më parë pjesë e Francë U-20 dhe U-21.

Lajm i rëndë! Humb jetën lojtari 24-vjeçar, ish-futbollist