BREAKING NEWS

Rama nuk pranon formulën e 5 qershorit, del pro listave të hapura dhe vulos divorcin me SHBA pas kërkesës së Yuri Kim për rrotacion politik

Rama nuk pranon formulën e 5 qershorit, del pro listave të hapura dhe
x

Sport

Lajm i trishtë! Ndërron jetë në moshë të re talenti i klubit të njohur

Lajm i trishtë! Ndërron jetë në moshë të re

Ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare Jorge Sanchez Vaka i cili ishte angazhuar tek Klubi i Las Palmas në ligën e dytë spanjolle.

Talenti i të rinjve rinjve të ishullorëve shihej si një premtim për të ardhmen, ndërsa është mbytur dje në kanalin Orellana, sëbashku me një tjetër shok 15 vjeçar.

I gjithë komuniteti i futbollit në Spanjë por jo vetëm e ka pritur me trishtim lajmin e hidhur, ndërsa vjen në momentin kur futbolli është rikthyer pas pándemisë së Covid-19.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi i cili shkruan: “Las Palmas” me keqardhje të thellë shpreh ngushëllimet për lojtarin i cili u bashkua me ekipin tonë nga UD Janida. Një ndarje e parakohshme që ka tronditur miqtë dhe familjarët”.