BREAKING NEWS

9 orë takim me Këshillin Politik, ambasadorja Yuri Kim zbulon çfarë vendos

9 orë takim me Këshillin Politik, ambasadorja Yuri Kim zbulon
x

Sport

Lajm i trishtë për botën e futbollit, koronavirusi i merr jetën trajnerit të famshëm

Lajm i trishtë për botën e futbollit, koronavirusi i merr

I prekur nga Covid-19, një prej trajnerëve më të famshëm serb, Radomir Antic humbi betejën në moshën 71-vjeçare.

Ai nisi karrierën si futbollist te Partizani Beogradit, ndërsa u bë I njohur në Europë si trajner, duke drejtuar pankinën e Atletico Madrid (fitoi La Liga dhe Kupën e Mbretit), Barcelonën dhe Real Madrid. Gjatë karrierës si teknik, Antic drejtoi edhe kombëtaren e Serbisë në vitin 2008 dhe 2010.

Lajm i trishtë për botën e futbollit, koronavirusi i merr