BREAKING NEWS

Spastrimet në PS, Rama fut në lista ministrat jo deputetë, zv/ministra, drejtorë e ish-anëtarë të LSI, zbulohen emrat që spostojnë veteranët

Spastrimet në PS, Rama fut në lista ministrat jo deputetë,
x

Sport

Lajm i trishtë për botën e futbollit, ndërron jetë nga koronavirusi trajneri që korri shumë suksese

Lajm i trishtë për botën e futbollit, ndërron jetë nga

Koronavirusi i ka marrë jetën në moshën 61-vjeçare, trajnerit bullgar të klubit të Montanës, Nikola Spasov.

Spasov ishte infektuar, ndërkohë që pas 3 javësh i shtruar në spital ndërroi jetë.

Trajneri i ndjerë, ka pasur një karrierë të suksesshme edhe si futbollist, teksa u shpall kampion në vitin 1978 me Lokomotivën e Sofjes. Si trajner suksesin më të madh e regjistroi në vitin 2015 me Çerno More Varna, ku fitoi Kupën dhe Superkupën bullgare.