BREAKING NEWS

Çfarë do të ndodhë nëse BE nuk ‘na hap dyert’? Rama del me mesazhin e fuqishëm: Ballkani Perëndimor ofron shanse për aktorë që s’kanë qëndrim dashamirës, ja sa rrezikon Shqipëria

Çfarë do të ndodhë nëse BE nuk ‘na hap
x

Sport

Lajm i trishtë! Prej disa ditësh i shtruar në spitalin Infektiv në Tiranë, Covid-19 i merr jetën ish-futbollistit të njohur shqiptar

Lajm i trishtë! Prej disa ditësh i shtruar në spitalin Infektiv

Ish-futbollisti i njohur lezhjan Nikolin Lorenci ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19.

Ai ka qenë prej disa ditësh i shtruar në spitalin Infektiv në Tiranë, ku gjendja është përkeqësuar, dhe si pasojë ka mbyllur sytë mëngjesin e sotëm.

Kush ishte Nikolin Lorenci?

Lorenci ka lindur me 13 Dhjetor 1949 në Lezhë. Pasioni i tij  i hershëm ka qenë futbolli. Per herë të parë. Nikolin Lorenci e ka veshur zyrtarisht fanellen e Besëlidhjes në maj të vitit 1965 në ndeshjen Butrinti- Beselidhja dhe që nga ajo kohë e deri në fund të sezionit 1978-79 nuk i është ndarë fushës së  blertë duke thyer  një rekord  si titullar, pasi  nuk ka munguar në asnje ndeshje.

Lajm i trishtë! Prej disa ditësh i shtruar në spitalin Infektiv