BREAKING NEWS

Kërcet thika në Sarandë, humb jetën një person

Kërcet thika në Sarandë, humb jetën një person
x
BREAKING NEWS

Foto/ RENEA aksion në Elbasan, në kërkim të Fejzullah e Florenc Çapjas

Foto/ RENEA aksion në Elbasan, në kërkim të Fejzullah e
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm: Dobësimi integral i Serbisë do të sjellë shpërbërjen e saj, kjo është koha e madhe e Shqipërisë, prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm: Dobësimi integral i
x
BREAKING NEWS

Tentoi të kalonte kufirin me automjetin e vjedhur të ministrit, policia jep detajet

Tentoi të kalonte kufirin me automjetin e vjedhur të ministrit,
x
BREAKING NEWS

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja sa do të shiten

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Vdes 33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para

Vdes  33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej nga pika kufitare e Morinës

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej
x

Sport

Lajm shokues! Futbollisti humb jetën në moshë shumë të re, flasin mjekët: Bëmë gjithçka për të, por nuk ia doli

Lajm shokues! Futbollisti humb jetën në moshë shumë të

Të tronditur nga vdekja e papritur e një futbollisti 13-vjeçar nga Kallithea janë familjarët dhe miqtë e tij, të cilët e panë të binte pa ndjnja teksa vraponte për të kapur topin në fushë, në një ndeshje futbolli në Naked of Eretria. Ngjarja e rëndë ndodhi të premten në mesditë.

Z. Zervas është një nga mjekët e Qendrës Shëndetësore të Aliverit që vrapoi për të ndihmuar me kolegët e tij 13-vjeçarin fatkeq, e përshkruan përpjekjen si mbinjerëzore të mjekëve për të shpëtuar fëmijën.

“Sapo u njoftuam për fatin e fëmijës vrapuan të gjithë në Qendrën Shëndetësore dhe gjendjen e tij ishte kritike. I dhamë 32 ilaçe dhe e intubuam, por fëmija tashmë e kishte humbur betejën për jetën”, thotë zoti Zervas.


13-vjeçari fatkeq mori pjesë në një turne futbolli mes ekipeve të fëmijëve në Eretrisë. Në një moment teksa vraponte për të kapur topin, sipas dëshmitarëve okularë të ngjarjes , fëmija humbi ndjenjat dhe ra në fushë , duke shkaktuar panik te shokët e skuadrës, trajnerët, prindërit dhe tifozët.

Në stadium ka pasur një defibrilator dhe menjëherë i është dhënë ndihma e parë, ndërsa është dërguar me urgjencë në Qendrën Shëndetësore Aliveri .

Fëmija u intubua, me mjekët që luftuan për ta mbajtur në jetë. Fatkeqësisht, ai nuk ia doli. Nga raporti mjeko-ligjor do të tregohen shkaqet e sakta të vdekjes së fëmijës ndërsa do të kryhet hetimi për të përcaktuar nëse në fushë janë respektuar protokollet për sigurinë e sportistëve.