BREAKING NEWS

Reagon Ambasada e Francës me ‘notë proteste’ MJP për deklaratat e forta të kryeministrit: Rama po sulmon vendet mike dhe aleate, Bashkimi Evropian është donatori më i madh në Shqipëri

Reagon Ambasada e Francës me ‘notë proteste’ MJP për
x

Sport

Lajm tronditës për botën e futbollit! Shuhet legjenda e Manchester City (Emri)

Lajm tronditës për botën e futbollit! Shuhet legjenda e

Legjenda e Manchester City, Colin Bell ka ndërruar jetë në moshën 74-vjeçare pas një sëmundjeje, njofton klubi anglez.

Bell ka bërë 492 paraqitje për Citizens mes viteve 1966 dhe 1979 dhe madje ka shënuar 152 gola.

Ai gjithashtu ka zhvilluar edhe 48 ndeshje për Anglinë.

Gjatë 13 viteve të tij si lojtar, ai gjithashtu fitoi FA Kupën, Kupën e Ligës dhe trofe të tjerë.