BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Përfundon numërimi i votave, kush janë 6 gratë e zgjedhura anëtare të Kryesisë së PD-së

Përfundon numërimi i votave, kush janë 6 gratë e zgjedhura
x
BREAKING NEWS

Përfundon numërimi i votave për anëtarët e Kryesisë së PD-së, cili është kandidati më i votuar (Emri)

Përfundon numërimi i votave për anëtarët e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Fushë Arrëz/ Zbardhen detaje të reja, si humbën jetën nëna me dy vajzat

Tragjedia në Fushë Arrëz/ Zbardhen detaje të reja, si
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë/ Bien në kontakt me energjinë elektrike, vdes nëna me dy vajzat (Emrat)

Ngjarja e rëndë/ Bien në kontakt me energjinë elektrike,
x
BREAKING NEWS

Tragjedi në Fushë Arrëz/ Bie në kontakt me energjinë elektrike, vdes nëna me dy vajzat

Tragjedi në Fushë Arrëz/ Bie në kontakt me energjinë
x
BREAKING NEWS

Ndarja nga jeta e ish-Presidentit Nishani, Ambasada amerikane shpreh ngushëllimet: Kontributi i tij për PD, zhvillimin e Shqipërisë dhe marrëdhëniet SHBA-Shqipëri do të mbahen mend

Ndarja nga jeta e ish-Presidentit Nishani, Ambasada amerikane shpreh
x
BREAKING NEWS

Publikohen pamjet/ U bllokua për 12 orë në humnerë, ja momenti kur KFOR-i dhe ekipi RENEA-s shpëtojnë oficerin (Video)

Publikohen pamjet/ U bllokua për 12 orë në humnerë, ja
x

Sport

Lajmi i mirë për Shqipërinë, Rusia merr goditjen e fortë nga bota e futbollit

Lajmi i mirë për Shqipërinë, Rusia merr goditjen e

Tashmë është zyrtare, kombëtarja e Rusisë nuk do të marrë pjesë në Ligën e Kombeve. Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s, ka vendosur ta përjashtojë Rusinë nga kompeticioni, pas sulmeve në Ukrainë.

Ky është një lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, pasi në Ligën e Kombeve, ishim në të njëjtin grup me Rusinë dhe tani gjasat për të marrë vendin e parë janë më të mëdha, pasi kombëtarja ruse do të renditet automatikisht në vendin e fundit.

Në Nations League, Shqipëria ndodhet në Ligën B në Grupin 2, ku do të përballemi me dy kombëtare si Islanda dhe Izraeli.