BREAKING NEWS

Qeveria merr vendimin për ministrinë e Brendshme, ja për çfarë bëhet fjalë

Qeveria merr vendimin për ministrinë e Brendshme, ja për
x
BREAKING NEWS

Krimi në familje, policia zbardh detaje të reja: Ja si ndodhi ngjarja

Krimi në familje, policia zbardh detaje të reja: Ja si ndodhi ngjarja
x
BREAKING NEWS

Grupi i PS, kërkesë Kuvendit për ndryshimin e rendit të ditës në seancën e 7 korrikut

Grupi i PS, kërkesë Kuvendit për ndryshimin e rendit të
x
BREAKING NEWS

AMP pezullon nga detyra 5 policë në Tiranë, dyshohet se...

AMP pezullon nga detyra 5 policë në Tiranë, dyshohet se...
x
BREAKING NEWS

“Amerikanët nuk falin”, Robert Papa paralajmëron “tërmet” për Edi Ramën: Janë fakte skandaloze

“Amerikanët nuk falin”, Robert Papa paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Mbyti të atin në kanal, arrestohet autori në Lushnje

Mbyti të atin në kanal, arrestohet autori në Lushnje
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain
x
BREAKING NEWS

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me paralajmërimin e frikshëm: Mund të ketë përplasje. Ka informacion se.../ Noka: Si kurrë më parë

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me
x

Sport

Lajmi i mirë për Shqipërinë, Rusia merr goditjen e fortë nga bota e futbollit

Lajmi i mirë për Shqipërinë, Rusia merr goditjen e

Tashmë është zyrtare, kombëtarja e Rusisë nuk do të marrë pjesë në Ligën e Kombeve. Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s, ka vendosur ta përjashtojë Rusinë nga kompeticioni, pas sulmeve në Ukrainë.

Ky është një lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, pasi në Ligën e Kombeve, ishim në të njëjtin grup me Rusinë dhe tani gjasat për të marrë vendin e parë janë më të mëdha, pasi kombëtarja ruse do të renditet automatikisht në vendin e fundit.

Në Nations League, Shqipëria ndodhet në Ligën B në Grupin 2, ku do të përballemi me dy kombëtare si Islanda dhe Izraeli.