BREAKING NEWS

Thellohet skandali, Ilir Meta 13 shkresa shantazhuese ndaj KLGJ e KED brenda vitit, ja si po tenton të kapë Gjykatën e Lartë e Kushtetuese

Thellohet skandali, Ilir Meta 13 shkresa shantazhuese ndaj KLGJ e KED brenda
x

Sport

‘Lamtumirë’ edhe nga Real Madrid / City kualifikohet më tej

‘Lamtumirë’ edhe nga Real Madrid / City kualifikohet më

Manchester City mposht sërish Real Madridin me shifrat 2-1, duke prerë një biletë në çerekfinalet e Champions League.

Ndeshja u dominua nga anglezët.

Goli i parë erdhi pas një gafe të Rafael Varane, ku lojtarët e City-t përfituan dhe gjetën avantazhin me Stërling. Real Madrid gjeti rrugën e rrjetës me Benzema, brenda 45 minutave të para.

Në pjesën e dytë Real kërkoi golin për të rihapur mundësitë e ndonjë përmbysje, por Siti dominoi lojën dhe gjeti golin e sigurisë. Një top i kthyer pa forcën e duhur drejt Cortua i jep mundësinë Jezus të shënojë golin e dytë dhe të vulosë kualifikimin për Manchester Cityn.