BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Sport

Largimi i Pogba duket i pashmangshëm, Juventus ka piketuar një tjetër francez për mesfushën

Largimi i Pogba duket i pashmangshëm, Juventus ka piketuar një

Largimi i Paul Pogba nga Juventus është shumë afër pasi mesfushori rezultoi pozitiv ndaj testeve anti-doping. Për këtë arsye drejtuesit e bardhezinjve po mendojnë për një talent për mesfushën.

Nga një francez te tjetri, por me motivime të ndryshme, moshë dhe mbi të gjitha karakter. Sepse bardhezinjtë janë lodhur duke marrë lojtarë që kanë dhënë gjithçka në fushë, tani duan lojtarë që janë shumë të uritur.

Në këtë rast objektivi është një lojtar i datëlindjes 2004, për të cilin flitet shumë që tani. Po flasim për Habib Diarra të Strasbourg-ut. Bardhezinjtë po kërkojnë të përparojnë në negociata, duke e kuptuar shumë mirë se duhet një përforcim cilësor në mesfushë.

Klubi francez kërkon 20 milionë euro, për atë që konsiderohet një nga yjet e futbollit të së ardhmes dhe talente të tillë është mirë që të merren menjëherë para se çmimi i tyre të rritet ndjeshëm. Shifra, pavarësisht problemeve ekonomike, nuk duhet të jetë një pengesë e pakalueshme, edhe pse bardhezinjtë do të kursenin shumë në rast të prishjes së kontratës me Pogba.

Në fakt, me zgjidhjen e kontratës së kampionatit të botës, Juventus do të kursente plot 30 milionë euro. Para që bardhezinjtë do t’i investonin te një lojtar i ri si Diarra: cikli i ri i Juventus-it kalon edhe nga këto zgjedhje.