Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Lazio nderon viktimat e “Charlie Hebdo”, ja çfarë shkruhej në fanellat e saj

Lazio nderon viktimat e “Charlie Hebdo”, ja çfarë shkruhej në fanellat e saj

Postuar: 11/01/2015 - 23:25

Skuadra e Lazios në derbin e sotëm përballë Romës, ka nderuar viktimat e revistës satirike “Charlie Hebdo”, pasi në fanellat e saj ishte vendosur mbishkrimi “JeSuisCharlie”.
 
Lazio në vend të sponsorit, vendosi të nderojë viktimat e revistës dhe të solidarizohet me më shumë se 1 milionë protestues, të cilët ditën e sotme i’u bashkuan marshimit së bashku me liderat nga e gjithë bota.
 
Ndërkaq, ndeshja midis Romës dhe Lazios ka përfunduar barazim, ku nuk munguan edhe emocionet.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 17:03

Lajm i hidhur për futbollin e Tiranës dhe Kombëtares. Ndahet nga jeta Fatmir Frashëri një nga ikonat e futbollit bardheblu dhe Kombëtares tonë.

Postuar: 19/07/2019 - 07:17

Lionel Mesi është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave.

Postuar: 19/07/2019 - 07:16

Lojtarët e përfaqësueses janë duke menduar për ndeshjet e radhës në kuadër të eliminatoreve të Eu

Postuar: 19/07/2019 - 07:14

Skuadrat shqiptare janë eliminuar nga Liga e Europës mbrëmjen e djeshme, duke mos ia dalë asnjëra

Postuar: 18/07/2019 - 07:23

Juventusi do të jetë një superskuadër gjatë edicionit të ri.

Postuar: 18/07/2019 - 07:21

Agim Canaj duket qartë se nuk do të jetë trajner i Vllaznisë për sezonin e ri.

Postuar: 18/07/2019 - 07:20

Partizani është eliminuar nga Liga e Kampioneve.