Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Leo Messi pret Topin e Artë për herë të gjashtë, shikoni se çfarë ka bërë Cristiano Ronaldo

Postuar: 02/12/2019 - 21:08

“France Football” tani zyrtarisht ka piblikuar 10 finalistët e mëdhenj, nuk ka më asnjë dyshim se cili do të jetë fituesi i “Topit të Artë”, zërat bëhen gjithnjë e më konkretë se ai do të jetë argjentinasi i Barcelonës.

Por fakti se trofeu do t’i shkojë rivalit të tij më të madh, nuk i ka pëlyqer aspak Kristiano Ronaldos, me portugezin që ka vendosur të mos shkojë në Paris në ceremoninë e kurorëzimit të “Topit të Artë”. Madje Van Dajk ka ironizuar me sulmuesin e Juventusit që i pyetut për mungesën e CR7 është përgjigjur me ironi: “Pse ishte favorit ai?”

10 më të mirët

Mesi
Van Dajk
Salah

Ronaldo
Mane
Alison
Mbape
Levandovski
Mahrez
Bernardo Silva

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/12/2019 - 13:33

E ardhmja e Shkëlzen Gashit është në Zvicër. Ish-sulmuesi i kombëtares shqiptare është prej gati 6 muajsh pa ekip pasi ndërpreu bashkëpunimin  me amerikanët e Colorado Rapids.

Postuar: 13/12/2019 - 10:20

UEFA ka zgjedhur Robert Levandovskin si lojtarin më të mirë në fazën e grupeve.

Postuar: 13/12/2019 - 07:16

Pasi është mbyllur faza e grupeve e Ligës së Kampioneve, skuadrat po presin të vijë e hëna ku do

Postuar: 13/12/2019 - 07:15

Në futboll ekzistojnë edhe mrekullitë, sidomos në Champions, ku një skuadër nga vendi i fundit në

Postuar: 13/12/2019 - 07:15

Sot në mbrëmje do të luhet në stadiumin e ri kombëtar ndeshja derbi midis Partizanit dhe Tiranës,

Postuar: 12/12/2019 - 20:36

Në prag të derbit me Tiranën, Partizani kërkon kujdes maksimal duke qenë se është ai organizatori

Postuar: 12/12/2019 - 20:19

Futbollisti i Kategorinë e Dytë në Slloveni është përjashtuar nga ekipi i tij për shkak se ai kis