BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Sport

Lëvizja/ Dështoi në Botëror, Bierhof tërhiqet si drejtor i Gjermanisë

Lëvizja/ Dështoi në Botëror, Bierhof tërhiqet si

Gjermania ishte një nga dështimet më të mëdha të këtij Botërori. Ajo, për herë të dytë rresht nuk ia doli të kalojë grupet. Oliver Bierhof më nuk është drejtor i përfaqësueses së Gjermanisë. Bierhof ka shkëputur kontratën që i skadonte në vitin 2024 pas eliminimit të Gjermanisë në Kupën e Botës, ka njoftuar të martën federata gjermane. Bierhof, i cili ka qenë në këtë post për 18 vjet është kritikuar ashpër pas dështimit të Gjermanisë për të kaluar fazën e grupeve në turneun e Katarit. Në fakt, Gjermania u eliminua për herën e dytë rresht në fazën e grupeve në Kampionatin Botëror dhe kjo ka bërë që Bierhoff ta kërkojë shkëputjen e kontratës që tashmë i është aprovuar. “Bierhofi ka merita të mëdha dhe gjithmonë do të respektohet për punën e bërë. Ai do të jetë i lidhur me suksesin e ekipit në Brazil”, tha presidenti i federatës gjermane, Bernd Neuendorf.