Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Lëvizja e bujshme/ Mohamed Salah drejt Italisë

Postuar: 12/02/2019 - 15:41

Mediat e huaja flasin për një lëvizje të bujshme në merkato dhe kjo ka të bëjë me Juventusin i cili është gati të hyjë në bisedime për blerjen e Mohamed Salah.
 
Nga kjo blerje ekipi i Liverpulit mund të përfitojë rreth 200 milionë euro, sipas “The Guardian”.
 
Salah shihet nga Juventusi si një zëvendësues i denjë për Paulo Dybalën, gjithmonë nëse ky i fundit do të lërë Torinon në merkaton e verës.
 
Përveç sulmuesit egjiptian, sipas mediave sportive britanike, klubi bardhezi po ndjek edhe pistën e spanjollit të Realit, Marko Asensio.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2019 - 09:27

 Juventusi fitoi ditën e djeshme zyrtarisht titullin kampion për herën e tetë rradhazi në Serinë A.

Skuadra e drejtuar nga Masimiliano Alegri ka përmbysur Fiorentinën, nga 0-1 në 2-1.

Postuar: 21/04/2019 - 07:54

Premier League angleze po vijon të dhurojë surpriza dhe emocione të forta në këto javë të fundit

Postuar: 21/04/2019 - 07:52

Java e 30-të e kampionatit, Kategoria Superiore, nuk pati ndonjë surprizë të mirëfilltë, por mund

Postuar: 21/04/2019 - 07:51

 Ardhja dhe largimi i Kristian Panuçit shënoi një periudhë stanjacioni në përfaqësuesen e fu

Postuar: 20/04/2019 - 20:45

Juventusi shpallet kampion i Italisë për të tetën herë radhazi.

Postuar: 20/04/2019 - 14:25

Një fenomen i rrezikshëm ka ndodhur gjatë Interi-Atalanta në stadiumin “San Siro”.

Postuar: 20/04/2019 - 08:11

Liverpuli e Totenhemi ndodhen në gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve, kurse Çelsi dhe