BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Sport

Lewandowski “mban mbi shpinë” Poloninë dhe mposht Ishujt Faroe, fitojnë Franca me Holandën: Hungaria përmbys Serbinë

Lewandowski “mban mbi shpinë” Poloninë dhe mposht Ishujt

Një fitore me detyrim për të mbajtur sadopak gjallë shpresat për kualifikim, duke përfituar nga barazimi 1-1 mes Cekisë dhe Shqipërisë, ka bërë që Polonia të ringjallet në prag të duelit me Kombëtaren tonë të dielën në mbrëmje.

Ishte sulmuesi Robert Lewandowski i cili falë dy golave, ia doli ti sillte skuadrës së tij tri pikë të rëndësishë duke shkuar në kuotën e 6 pikëve, 1 më pak se vendi i dytë.

Në anën tjetër, fitore kanë marrë dhe Franca me Holandën, pas triumfeve 2-0 dhe 3-0 përballë Irlandës dhe Greqisë. Aurelien Tchouameni dhe Marcus Thuram ishin autorët e golave për skuadrën e Deschamps.

Pesë fitore në po kaq ndeshje, dhe vendi i parë në grupin B për Francën. Grup ku vendi i dytë mbahet nga Holanda, që iu fal golave të Marten de Roon, Cody Gakpo dhe Ëout Ëeghorst në pjesën e parë për të likuiduar grekët.

Në ndeshjet e tjera, Danimarka fitoi bindshëm përballë San Marinos me rezultatin 4-0, teksa Hungaria arriti një sukses fantastic në transfertën e Beogradit 1-2. Pikët maksimale mori edhe Sllovenia falë fitores 4-2 me Irlandën e Veriut.